Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Sieć niezidentyfikowana. Brak dostępu do internetu./ Problem z WiFi - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Sieć niezidentyfikowana. Brak dostępu do internetu./ Problem z WiFi (/siec-niezidentyfikowana-brak-dostepu-do-internetu-problem-z-wifi-21167-t)



Sieć niezidentyfikowana. Brak dostępu do internetu./ Problem z WiFi - Imperfspirit - 14.01.2012 09:32

Witam wszystkich
Pod choinkę wyprosiłam Sony VAIO VPC-YB2M1E, głównie żeby korzystać z niego na uczelni i poza domem. Niestety okazuje się, że sprzęt nie ma zamiaru do końca spełniać swojej funkcji - absolutnie odmawia łączenie z publicznymi sieciami WiFi. Mam na myśli te w kawiarniach, bibliotekach, które wymagają hasła, bo wczoraj przeprowadziłam test w knajpie, gdzie internet był niezabezpieczony i tam wszystko działało. W domu, gdzie po raz pierwszy podłączałam komputer do sieci, też wszystko działa i to mimo tego, że internet jest na hasło.
Kiedy próbuję się połączyć z jakąś siecią, netbook fizycznie się z nią łączy, ale potem wypluwa komunikat: : "sieć niezidentyfikowana. brak dostępu do internetu", a potem nie wiem co robić. Próbowałam znaleźć rozwiązanie w internecie. Znalazłam różne porady, m.in. żeby robić coś z usługą ##Id_String2.6844F930_1628_4223_B5CC_5BB94B879762 ##, ale nawet jej u siebie nie odnalazłam. Przy podłączaniu się do sieci, nie wyskakuje mi opcja wybrania jej rodzaju (domowa/praca/publiczna).
Załączam wszystkie screeny jakie udało mi się zrobić w czasie próby połączenia z uczelnianą biblioteką. To drugie połączenie, które widać to połączenie z telefonem, które zawsze działa (bluetooth).
Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem już co mam zrobić, a coraz bardziej się denerwuję. Nie po to mam netbooka, żeby nie móc się łączył z publiczną siecią.


RE: Sieć niezidentyfikowana. Brak dostępu do internetu./ Problem z WiFi - Imperfspirit - 15.01.2012 15:14

Na prawdę nikt nie ma żadnego pomysłu? Smutny