Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Dysk twardy ciągle pracuje, czy to normalne? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Dysk twardy ciągle pracuje, czy to normalne? (/dysk-twardy-ciagle-pracuje-czy-to-normalne-21081-t)



Dysk twardy ciągle pracuje, czy to normalne? - flatronek - 10.01.2012 10:58

Witam.
Zauważyłem że kiedy nic nie robię na komputerze, to to co 1sekundę miga mi lampka na obudowie od dysku twardego .
Sprawdziłem monitor zasobów, ale nie wiem jak zinterpretować te wyniki. Dodam że użycie CPU jest tylko 1% a użycie ram w normie, tak jak powinno być po włączeniu.
Czy takie użycie w stanie bezczynności jest w normie ? Czy któryś z tych programów indeksuje pliki albo coś w tym stylu ?

Dru[attachment=3705]


RE: Dysk twardy ciągle pracuje. Czy to normalne - peciaq - 10.01.2012 14:59

Przecież system który jest zainstalowany na dysku, jest uruchomiony więc dysk pracuje, nie jest to logiczne? Oprócz tego masz masę procesów w tle, a odpowiedzialne za nie pliki też się gdzieś znajdują i są w użyciu.
Wg mnie to normalne. Cwaniak


RE: Dysk twardy ciągle pracuje. Czy to normalne - flatronek - 10.01.2012 17:03

(10.01.2012 14:59)peciaq napisał(a):  Przecież system który jest zainstalowany na dysku, jest uruchomiony więc dysk pracuje, nie jest to logiczne? Oprócz tego masz masę procesów w tle, a odpowiedzialne za nie pliki też się gdzieś znajdują i są w użyciu.
Wg mnie to normalne. Cwaniak

Dzięki za pomoc. Nie każdy ma tyle czasu żeby zagłębić się w obsługę PC.
Ja znam tą obsługę na poziomie podstawowym i dlatego jestem wdzięczny tobie za pomoc.
Nie rozumiem osób którzy mają odpowiedź na to pytanie, ale nie zamierzają się z nią podzielić, gdyż uważają je za zbyt idiotyczne.
Nie każdy jest ekspertem w waszej dziedzinie. A niektórzy dopiero teraz przesiedli się z XP na 7 .
@peciaq Dzięki wielkie za pomoc. Teraz jestem już spokojny o swój dysk . Dzięki i pozdrawiam.


RE: Dysk twardy ciągle pracuje, czy to normalne? - thermalfake - 10.01.2012 17:36

Różne rzeczy mogą działać w tle powodując pracę dysku
- aplikacje antywirusowe
- usługa indeksowania plików
- aktualizacje systemowe i innych programów
- defragmentacja
itp...

Polecam zaznajomienie się z tym fajnym programikiem, może on coś więcej powie:
http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896653.aspx

Aha, domyślnie po 20 minutach bezczynności system automatycznie powinien wyłączać dyski (wg planu zasilania).