Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Format bez kasowania Windowsa - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Format bez kasowania Windowsa (/format-bez-kasowania-windowsa-20936-t)



Format bez kasowania Windowsa - Brzydal - 03.01.2012 15:47

Mam pytanie czy da radę zrobić format tak aby po nim można było zainstalować odrazu Windowsa bez płyty oraz backup'u?
Chodzi o to że mam laptopa i nie mam płyty od Windowsa a
Cytat:Poczytaj dokładnie Instrukcję obsługi jak naprawić System. Producenci w różny sposób dają możliwość używania tej opcji (magiczny przycisk).
więc jaki jest ten przycisk? Uśmiechnięty


RE: Format bez kasowania Windowsa - Waves97 - 03.01.2012 15:50

Nie , nie można. Chyba że masz partycję Recovery.


RE: Format bez kasowania Windowsa - Brzydal - 03.01.2012 15:52

(03.01.2012 15:50)Waves97 napisał(a):  Nie , nie można. Chyba że masz partycję Recovery.

Jak sprawdzic czy takową mam bo wiem że jest ona ukryta Cwaniak
EDIT: Lub jeżeli się da to mam pendrive 4GB ale nie wiem jak się instalke Windowsa robi.


RE: Format bez kasowania Windowsa - dan88 - 03.01.2012 16:02

Magiczny przycisk to któryś z klawiszy F np:F4
Używa się go wtedy jak załączasz lapka i od razu jak pojawi się logo producenta wciskasz ten klawisz aby móc uruchomić przywrócenie fabrycznych ustawień,przywrócisz je jeśli masz ukrytą partycje recovery jeśli nie masz będziesz musiał mieć nośniki dvd z systemem(których nie masz obecnie)
Jaki to klawisz F zależy od modelu producenta asusy mają f9


RE: Format bez kasowania Windowsa - Brzydal - 03.01.2012 16:07

Mam laptopa acer.


RE: Format bez kasowania Windowsa - Portator - 03.01.2012 16:29

W laptopach Acer uruchomienie partycji Recovery, przez równoczesne wciścięcie klawiszy:
Alt + F10
Podczas uruchamiania, przed pokazaniem się logo Windows.
Zostanie przywrócony system do ustawień fabrycznych. Potem programem eRecovery Manager, który jest zainstalowany wykonaj własne Recovery na płytach DVD.
Wcześniej jednak należy w Biosie włączyć D2D Recovery.


RE: Format bez kasowania Windowsa - Brzydal - 03.01.2012 16:35

Ok uruchomiłem recovery teraz przywraca wszystko do ustawień fabrycznych czekam na efekt Cwaniak
EDIT: Wszystko działa wielkie dzięki można zamknąć.