Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Sony Vaio - problem z sterownikiem kontrolera Ethernet - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Sony Vaio - problem z sterownikiem kontrolera Ethernet (/sony-vaio-problem-z-sterownikiem-kontrolera-ethernet-20930-t)



Sony Vaio - problem z sterownikiem kontrolera Ethernet - trixo - 03.01.2012 13:08

Witam.
Po bardzo długim okresie nie obecności jak i wielkich starań postanowiłem w końcu napisać posta gdyż sam tez nie potrafię sobie dać rady - i ogółem bez urazy ale Laptop wymieniony w temacie to jedne wielkie g... (użytkownicy tej marki proszę bez urazy). Do rzeczy.

Posiadam Laptopa Sony Vaio PCG 71811M (product name VPCEH1M1E) po zainstalowaniu Windows 7 Ultimate nie i nie potrafię wyszukać nigdzie sterownika do Wlan (i nie tylko). Jak mam rozwiązać ten problem? Dodam także iz kabel LAN nie powoduje żadnej reakcji w laptopie ("chmurka" info, czy cokolwiek). Dołączam fotkę i proszę o pomoc.

fotka


RE: Sony Vaio - problem z sterownikiem kontrolera Ethernet - trixo - 05.01.2012 17:35

To już nie te forum co było..


RE: Sony Vaio - problem z sterownikiem kontrolera Ethernet - peciaq - 06.01.2012 02:03

Programami do sterowników próbowałeś? DriverMax, SlimDrivers?
Jeśli nie to spróbuj, a jak one nie pomogą to szukaj na stronie producenta laptopa. Jeśli nie będzie do tego modelu to może znajdziesz jakiś bliźniaczy, podobny model i do niego będą.
Jak nie to sterowniki do Visty.


RE: Sony Vaio - problem z sterownikiem kontrolera Ethernet - thermalfake - 06.01.2012 15:02

Widać wpisywanie zapytań do wyszukiwarki jest niektórym obce, kilka sekund szukania:
http://www.sony.pl/support/pl/product/VPCEH1M1E_L/updates <- znajdź dokładny product name gdyż jest oznaczony dodatkową końcową literą
Rozwiń "Preinstalowane sterowniki i programy narzędziowe" dla Windows 7
Wsparcie jest udzielane tylko dla systemów Professional/Ultimate w wersjach 64 bitowych (czyli fabrycznie dołączanych).
Jeśli masz system 32 bitowy no to masz problem albo szukaj ich na stronach konkretnego producenta.
Potrzebny będzie program do odczytu konfiguracji sprzętowej typu Everest/Aida 64/Speccy żeby odczytać kto jest producentem układu wifi - na stronie widnieje Intel oraz Atheros (do pobrania jeden z dwóch).
Na obrazku widać, że brakuje także sterowników chipsetu oraz grafiki.
Nie jestem użytkownikiem vaio ale prosiłbym zanim napiszesz, że to jedno wielkie g** pobrać komplet oprogramowania zanim nadasz kolejne inwektywy (na forum widzę staje się to coraz modniejsze).


RE: Sony Vaio - problem z sterownikiem kontrolera Ethernet - trixo - 06.01.2012 18:28

(06.01.2012 15:02)thermalfake napisał(a):  Widać wpisywanie zapytań do wyszukiwarki jest niektórym obce, kilka sekund szukania:
http://www.sony.pl/support/pl/product/VPCEH1M1E_L/updates <- znajdź dokładny product name gdyż jest oznaczony dodatkową końcową literą
Rozwiń "Preinstalowane sterowniki i programy narzędziowe" dla Windows 7
Wsparcie jest udzielane tylko dla systemów Professional/Ultimate w wersjach 64 bitowych (czyli fabrycznie dołączanych).
Jeśli masz system 32 bitowy no to masz problem albo szukaj ich na stronach konkretnego producenta.
Potrzebny będzie program do odczytu konfiguracji sprzętowej typu Everest/Aida 64/Speccy żeby odczytać kto jest producentem układu wifi - na stronie widnieje Intel oraz Atheros (do pobrania jeden z dwóch).
Na obrazku widać, że brakuje także sterowników chipsetu oraz grafiki.
Nie jestem użytkownikiem vaio ale prosiłbym zanim napiszesz, że to jedno wielkie g** pobrać komplet oprogramowania zanim nadasz kolejne inwektywy (na forum widzę staje się to coraz modniejsze).


1) Szukałem a nie znalazłem (?)
2) Vaio nie jest mój i w życiu bym go nie kupił :]
3) Problem rozwiązałem zanim ktokolwiek mi odpisał, i problem nie leżał w tym co opisałeś..
4) Zapoznaj się z tym, jaka kiedyś funkcje tutaj prowadziłem a potem się wypowiadaj - praw morały Cwaniak
5) Dziękuję dobranoc :]

Ps. To ze część ludzi za mojej kadencji tutaj już nie wchodzi coś o tym świadczy Cwaniak
Temat do zamknięcia.