Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Sieć niezidentyfikowana - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Sieć niezidentyfikowana (/siec-niezidentyfikowana-20929-t)



Sieć niezidentyfikowana - parmeggiani - 03.01.2012 11:58

Witam !

Bardzo proszę o zapoznanie się z problemem i możliwą skuteczną pomoc, z góry dziękuję.

Na czas wyjazdu (7 dni) odłączyłem dopływ prądu w mieszkaniu, pozostawiając włączoną jedynie lodówkę.
Po powrocie przywróciłem dopływ energii w lokalu.
Uruchomiłem komputer.
Chcąc przeglądać strony internetowe, natknąłem się na komunikat, że brak u mnie połączenia internetowego.

Co ważniejsze:
1) dostawca usługi (UPC) , informacja ze strony konsultanta: wszystkie parametry poprawne, modem wykrywalny, adres IP przekazywany do modemu
2) poprawne podłączenie modemu z komputerem (niczego nie zmieniałem po powrocie)
3) modem resetowałem wielokrotnie
4) MODEM: Motorola SVB6120E
5) Karta sieciowa Intel® 82567LF-3 Gigabit Network Connection
6) reinstall sterowników karty sieciowej
7) wykonanie czynności opisanych przez "andrew-jar" oraz "ihatebuffering" z poniższego linku: http://windows7forum.pl/siec-niezidentyfikowana-t-11100.html
8) Zapora systemu Windows włączana i wyłączana, a przy tym restartowany komputer
9) Zrzut ekranu:
[attachment=3661]
jeżeli zrzut nie jest widoczny, znajduje się w załączniku


RE: sieć niezidentyfikowana - thermalfake - 18.01.2012 11:01

Być może modem posiada jakiś ukryty przycisk do resetowania.
To co bym próbował zrobić:
Wpisywać polecenia i restart:

Cytat:netsh winsock reset catalog
netsh int ip reset reset.log hit
ipconfig /flushdns

Gdyby nie pomogło to podmiana na inny modem, dołożenie testowo karty sieciowej LAN na PCI jakiegoś Realtek'a. Sprawdzenie łącza internetowego z innym sprzętem (najlepiej z XP).


RE: sieć niezidentyfikowana - sito88 - 19.01.2012 12:00

Sprobuj jeszcze w cmd wpisac te komendy: ipconfig /release nastepnie ipconfig /renew czasami pomaga