Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Podłączenie glośników od wieży do komputera. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Podłączenie glośników od wieży do komputera. (/podlaczenie-glosnikow-od-wiezy-do-komputera-20757-t)



Podłączenie glośników od wieży do komputera. - Funkky - 27.12.2011 12:29

Witam, mam taki problem. mialem wieże którą podłączylem do laptopa wieża ma około 2 lat, głośność w laptopie jak i na wieży była na full. po chwili takiego słuchania wieża chyba siadła bo nic nie trybi Uśmiechnięty jest jakaś możliwość sprawdzenia tego czy można coś z tym zrobić, wieża byla podpieta kablem jack-jack. Jeśli nie dało by się chciał bym podłączyć głośniki do komputera od tej wieży ponieważ są dobrej jakości, prosze mi poradzic jak to zrobićUśmiechnięty


RE: Podłączenie glośników od wieży do komputera. - DamiaX - 27.12.2011 14:47

Hej w podłączaniu różnego sprzętu grającego do kompa jestem specem :E.
Najpierw sprawdź czy sama wieża gra.
Teraz pytanie jak miałeś głośniki do wieży podpięte ?.
Spróbuj przerobić kabelek do AUX'a przy wieży i wepnij do niego jacka i podłącz do lapka.
Jak nie wiesz o co mi chodzi to już tłumaczę Zacieszacz.
Masz z tyłu wieży 2 wejścia na AUX.
Spinasz te 2 wejścia razem kabelkiem do Aux'a.
Rozcinasz kabelek z jeckiem i przepoławiasz kabelek z Auxem i podpinasz ucięty kabelek z jackiem do tego przeciętego kabelka z Aux'em.
Po złączeniu kabli podpinasz jacka do lapka i włączasz muzę a wieże na AUX'a przestawiasz.


RE: Podłączenie glośników od wieży do komputera. - Funkky - 27.12.2011 16:12

wiesz to to ja wiemCwaniak tylko jak mowie wieża nie działa raczej sie spaliła lecz tego nie wiem mozliwe ze jakiś bezpiecznik poszedl wieża jest z firmy panasonic, chodzi mi o to by wykorzystać same glośniki z tej wieży Zacieszacz dodam ze wieża ma podpięcię pod głosnik taką wtyczką od jednej kolumny idą 4 kable ponieważ są 2 głosniki w jednej kolumnie SYK i jeden normalny bassowy. a jesli chodzi o aux to ja mialem podlączenie na kabel jack jack z obu stron byla koncówka jack jack 3,5mm i to bylo podpięcie z przoduCwaniak lecz podpiolem tak do laptopa i coś sie wieży stalo a głosniki są dobre i chce je wykorzystaćUśmiechnięty


RE: Podłączenie glośników od wieży do komputera. - dan88 - 27.12.2011 16:18

Zeby wykorzystać głośniczki musisz kupić sam subwoofer i do niego podpiąć 2 kolumny od wieży.A potem subwoofer z podpiętymi głośnikami podłączyć do kompa.


RE: Podłączenie glośników od wieży do komputera. - Funkky - 27.12.2011 17:02

no powiem ci że dobry pomysł dziekiCwaniak