Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Asus K51AC - Włącza się, ale nie odpala - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Asus K51AC - Włącza się, ale nie odpala (/asus-k51ac-wlacza-sie-ale-nie-odpala-20690-t)



Asus K51AC - Włącza się, ale nie odpala - DeeLoc - 24.12.2011 10:26

Witajcie,
Pilnie potrzebuję pomocy z laptopem Asus K51AC. Problem wymieniony w tytule.
Laptop po włączeniu uruchamia się (diody się świecą, procek pracuje, za to dysk siedzi cicho), ale kompletnie nic się nie dzieje - Non stop CZARNY EKRAN. Zdarza się, że po paru godzinach coś zaskoczy i komputer się włączy.
Jako, że u mnie na PC też miałem taki problem po zaktualizowaniu BIOS, pomyślałem że to może być ten sam problem.
Tylko jak Zresetować BIOS w laptopie, w którym nic nie odpala się ?

Wuj mówił, że dzisiaj ekran startowy (od biosu) się odpalił, ale potem NIC. Wyczytałem gdzieś, że wyjęcie Baterii może pomóc. Za niedługo spróbuję to sprawdzić. Ale czekam na czyjeś sugestie. Może ktoś spotkał się z czymś podobnym ?


Pozdrawiam,
DeeLoc


RE: Asus K51AC - Włącza się, ale nie odpala - zorro223 - 24.12.2011 10:38

Witaj!
Twój problem problem polega na tym że musisz podłączyć jakiś monitor od komputera (stacjonarnego) i go wł. Następnie poszukać ustawień systemowych do ekranu (laptopa) być może masz źle skonfigurowany sterownik i ekran ci się wł dopiero po jakimś czasie.
Jeżeli to nie pomogło masz zepsuty sterownik do karty graficznej.
Tyle mogę ci pomóc z tymi informacjami. Pozdrawiam!


RE: Asus K51AC - Włącza się, ale nie odpala - DeeLoc - 24.12.2011 12:26

To raczej nie wina ekranu.
Tak jak mówiłem - Komputer się włącza, ale nie uruchamia się system w ogóle. Nie słychać żadnych dźwięków ani nic.
Dopiero jak odpali.

@edit.
Uruchomiłem przywracanie systemu, wykryło jakiś 1 błąd. Ale po restarcie kompa, sprawa kończy się na Ekranie startowym Windows. Pojawia się znaczek, potem czarny ekran.


RE: Asus K51AC - Włącza się, ale nie odpala - DeeLoc - 25.12.2011 16:03

@Refresh


RE: Asus K51AC - Włącza się, ale nie odpala - thermalfake - 25.12.2011 20:39

To już sprawa dla serwisu. Sam co najwyżej możesz pobawić się kostkami pamięci RAM (typ SO-DIMM) - wyjąć i przełożyć, wsadzić inne jak masz. Do tego memtest dla pamięci jak wogóle wstanie i przydałby się także test dysku hdd (można go wyjąć do stacjonarnego bo ma złącze sata) - narzędzia soft masz np w pakiecie hirens boot cd (victoria/hd tune i wspomniany memtest).

Cytat:Tylko jak Zresetować BIOS w laptopie, w którym nic nie odpala się ?

Prawdopodobnie trzeba zdjąć całą dolną pokrywę obudowy (nie mam przed sobą manuala) będzie widok na całą płytę główną, wyjąć bateryjkę na kilka minut - oczywiście baterię wyjmujemy żeby nie wywołać zwarcia. Lapki nie mają zworek do resetu bios. Tylko, że ja w tym działaniu za bardzo nie widzę sensu no ale spróbuj.