Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows nie uruchamia się w tr. napraw/w tr. awaryjnym/w t. normalnym - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Windows nie uruchamia się w tr. napraw/w tr. awaryjnym/w t. normalnym (/windows-nie-uruchamia-sie-w-tr-napraw-w-tr-awaryjnym-w-t-normalnym-20655-t)



Windows nie uruchamia się w tr. napraw/w tr. awaryjnym/w t. normalnym - falloutgirl - 21.12.2011 20:28

Sony vaio vpcej, nówka, 2 tyg temu zakupiony, Windows 7 Home Prem
Windows fabrycznie zainstalowany, do kompa nie była dołączona płytka z jakimkolwiek oprogramowaniem

wczoraj przy wyłączeniu kompa pojawił się komunikat , żeby nie wyłączać kompa bo trwa ładowanie aktualizacji

10h później włączyłam kompa i przy uruchomieniu Windowsa pojawił się komunikat że są dokonywane aktualizacje Windows - około 300 tysięcy aktualizacji, liczba załadowanych się zmniejszała, aż się zatrzymało na pewnej ilości, ekran czarny i tyle, więc ponownie włączyłam kompa i wtedy pojawił się ekran startowy czy chcę naprawić system czy włączyć normalnie, przy włączeniu normalnie zawiesza się na "czarnym ekranie ze znaczkiem windows" i nic się dalej nie dzieje, przy 'napraw' trwa ładowanie plików przez system Windows a potem zwykły ekran niebieski z wzorkami, nic na nim nie ma i nic się nie dzieje dalej.

Próbowałam uruchomienie awaryjne z F8 z różnymi opcjami, ładowanie plików systemu windows zawiesza się na classpnp.sys i dalej nic się nie dzieje.

Próbowałam też uruchomienia przy wciśnięciu 'assist' na klawiaturze jak w instrukcji vaio repair, niestety po wciśnięciu przypisku 'assist' dochodzi do momentu uruchamiania 'please wait while vaio care rescue is starting sony vaio recovery' i nic się dalej nie dzieje.

Pomóżcie proszę bo nie wiem co jeszcze mogę zrobić żeby Windows się uruchomił i żebym nie straciła danych. Proszę o wyrozumiałość.


RE: Windows nie uruchamia się w tr. napraw/w tr. awaryjnym/w t. normalnym - techdive - 22.12.2011 11:29

W tym momencie jedyną pewną opcją ochrony danych jest wyjęcie twardego dysku (nie powoduje to utraty gwarancji) podpięcie dysku pod inny komputer i :
-przeskanowanie dysku antywirusem
-zrobienie kopii danych
dodatkowo przy wyjętym dysku zrobiłbym obraz partycji recovery oraz MBR
Po zrobieniu powyższego trzeba włożyć dysk i spróbować uruchomić jak się nie uda to reinstalacja i przywrócenie danych z kopii zapasowej (oczywiście kopie zapasową też trzeba przeskanować).