Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Zmiana adresu przeglądarki - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Zmiana adresu przeglądarki (/zmiana-adresu-przegladarki-20624-t)



Zmiana adresu przeglądarki - SouzuK - 20.12.2011 14:04

Otóż ostatnio dostałem bana na jednym forum i zorientowałem się, że jest on nałożony na adres przeglądarki. Ponieważ na google chrome nie mogę wejść na forum, a w Internecie Explorer już mogę. A więc pytanie brzmi: czy da się zmienić ip chrome, tak żebym mógł przeglądać forum?

Próbowałem reinstalacji, która niestety nie pomogła.


RE: Zmiana adresu przeglądarki - dan88 - 20.12.2011 15:44

(20.12.2011 14:04)SouzuK napisał(a):  Otóż ostatnio dostałem bana na jednym forum i zorientowałem się, że jest on nałożony na adres przeglądarki. Ponieważ na google chrome nie mogę wejść na forum, a w Internecie Explorer już mogę. A więc pytanie brzmi: czy da się zmienić ip chrome, tak żebym mógł przeglądać forum?

Próbowałem reinstalacji, która niestety nie pomogła.

Nie wiem jak w google chrome ale w operze jak wejdziesz w ustawienia i zobaczysz "preferencje witryny" tam jest zakładka sieć i są opcje czy opera ma się przedstawiać jako opera czy np:maskować jako firefox,explorer.Może jest taka opcja w google


RE: Zmiana adresu przeglądarki - SouzuK - 20.12.2011 17:02

Nie, niestety nie ma takiej opcji.


RE: Zmiana adresu przeglądarki - izaw - 20.12.2011 17:40

Jak narozrabiałeś to nie pchaj się jak cie nie chcą.

Przeglądarka nie ma czegoś takiego jak IP. IP jest numerem przypisanym do karty sieciowej i jeżeli inną przeglądarką możesz to na pewno nie IP. Dodatkowo znakomita większość providerów daje dynamiczny IP.


RE: Zmiana adresu przeglądarki - SouzuK - 20.12.2011 20:22

Po pierwsze, nie narozrabiałem... Tylko jak to w skrócie ująć: "nie liże dupy najlepszym" tak jak całe to forum -.-
Wracając do tematu. Nie ważne czy to IP czy coś tam, da się jakąś przywrócić, żebym mógł z chrome wchodzić na forum? Uśmiechnięty


RE: Zmiana adresu przeglądarki - izaw - 20.12.2011 20:49

Ależ ważne. Jak nie wiesz z czym masz problem to jak ci pomóc?


RE: Zmiana adresu przeglądarki - thermalfake - 20.12.2011 21:45

(20.12.2011 17:40)izaw napisał(a):  Dodatkowo znakomita większość providerów daje dynamiczny IP.

.. więc nie może to być zabezpieczenie typu blokowanie IP bo można komuś innemu zrobić krzywdę lub wielu osobom w danej podsieci. Coś się musiało zapisać w pamięci cache przeglądarki, że teraz z jej poziomu nie możesz uzyskać dostępu.


RE: Zmiana adresu przeglądarki - izaw - 20.12.2011 23:11

Albo ciasteczko, albo...


RE: Zmiana adresu przeglądarki - SouzuK - 20.12.2011 23:24

(20.12.2011 23:11)izaw napisał(a):  Albo ciasteczko, albo...

Otóż to! Zacieszacz Wyczyściłem cookie i hula! Uśmiechnięty Dziękuję, temat do zamknięcia :>


RE: Zmiana adresu przeglądarki - thermalfake - 20.12.2011 23:45

No to zajefajne to zabezpieczenie, nie ma co Zacieszacz