Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z bootowaniem płyty z systemem Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z bootowaniem płyty z systemem Windows 7 (/problem-z-bootowaniem-plyty-z-systemem-windows-7-20556-t)



Problem z bootowaniem płyty z systemem Windows 7 - lukaszwlck - 16.12.2011 22:01

Chce zrobić format pc, ale nie chce włączyć się instalacja z płyty tylko włącza się system normalnie.
Co zrobić, aby włączało mi instalator ?
Proszę o pomoc.


RE: Problem ! - thermalfake - 16.12.2011 22:55

"Kalemu zepsuć się auto, pomóżcie naprawić"
Tak mniej więcej odbierze tego posta duża część użytkowników. Nawet nazwa tematu nic nie mówi.
Napisz dokładniej jaki sprzęt posiadasz czy to komputer stacjonarny czy laptop.
Generalnie musisz ustawić sekwencję bootowania (rozruchu). Dwa sposoby - w biosie przez przypisanie do pierwszego urządzenia napędu cd/dvd. Druga opcja to przy starcie wciskać klawisz funkcyjny [F8]-[F12] (jaki to pisze na dole planszy podczas startu) aż pokaże się Boot Menu i z niego będzie można wybrać napęd do rozruchu. Potem wcisnąć już tylko dowolny klawisz aby instalator ruszył.


Windows 7 nie botuje płyty, odpala system zamiast instalator - lukaszwlck - 16.12.2011 23:08

Mam Komputer stacjonarny
Procesor- AMD Athlon II x2 245
Płyta główna- Gigabyte technology GA-MA78LMT-US2H
Mam ustawione na rozruch z cd/dvd


RE: Problem z bootowaniem płyty z systemem Windows 7 - thermalfake - 17.12.2011 11:17

Przy starcie komputera klawisz [F12], do wybrania CDROM.
I tu zaczyna się dywagacja co nastąpi:
- czy będzie to komunikat "naciśnij dowolny klawisz ..."
- czy załaduje z dysku (pominie po zadanym czasie rozruch dvd) co oznacza, kilka możliwości - uszkodzony/źle nagrany/nieoryginalny nośnik systemu lub błąd napędu nie potrafiącego zrobić rozruchu z jakiegokolwiek nośnika DVD samostartującego