Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
CS 1.6 - Skalowanie obrazu, automatyczna zmiana - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: CS 1.6 - Skalowanie obrazu, automatyczna zmiana (/cs-1-6-skalowanie-obrazu-automatyczna-zmiana-20547-t)



CS 1.6 - Skalowanie obrazu, automatyczna zmiana - meder16 - 16.12.2011 18:15

Karta graficzna: Ati Radeon HD 4800 series
Cześć, po formacie komputera i zainstalowaniu sterowników(z Win 7 na win7). W cs 1.6 mam problem z 'automatyczna zmiana skalowania', wcześniej tego problemu nie posiadałem. Mam zainstalowane najnowsze sterowniki do karty: CCC 11.2.
Po uruchomieniu CS ze wszystkich stron(nie tylko lewej i prawej ale i góra, dół) posiadam czarne paski i automatycznie robi mi się tak samo na pulpicie. W kółko muszę ppm pulpit/CCC/My Digtal FlatPanels/Scaling Options i przesunąć suwak na Overscan. Na pulpicie obraz rozsuwa się na cała matryce lecz po ponownym włączeniu CS znowu robią się paski i tak błędne koło. Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu

PS: Ponadto zanotowałem spory spadek FPS z płynnych 100/99(też na win7) na w niektórych momentach nawet do 60.
PS2: Próbowałem przeinstalować sterowniki, wgrywać starsze wersje kombinowałem na wszelkie sposoby ale problemy nie ustępują.


RE: CS 1.6 - Skalowanie obrazu, automatyczna zmiana - Waves97 - 16.12.2011 19:14

Musisz ustawić skalowanie na cały ekran.
Już tłumaczę. W najnowszej wersji CCC :
Ustaw zaawansowany ekran.
Potem z lewej strony właściwości pulpitu. Ustaw rozdzielczość na 1024x768 .
W zakładce Moje wbudowane ekrany wybierz właściwości i w opcjach skalowania cały ekran.
Potem przywróć rozdzielczość.


RE: CS 1.6 - Skalowanie obrazu, automatyczna zmiana - meder16 - 16.12.2011 19:58

Waves97 to wszystko właśnie mam ustawione chodzi o to, że zmienia mi się Automatycznie opcja.
Moje wbudowane ekrany/opcje skalowania
Po włączeniu CS ten suwak przewija się na polowe automatycznie tworząc 4 paski góra/dol/lewa/prawa w CS jak i na pulpicie, żeby to przywrócić muszę z powrotem przeciągnąć suwak lecz nie zmienia on scalowania w cs tylko na pulpicie.


RE: CS 1.6 - Skalowanie obrazu, automatyczna zmiana - Waves97 - 17.12.2011 09:45

W takim razie nie wiem. W opcjach CS spróbuj ustawić obraz na Tryb OpenGL, normal oraz rozdzielczość którą chcesz i potem pobawić sięw CCC.