Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Czy taki zestaw Windowsów jest legalny? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/dyskusja-ogolna-5-f)
+--- Wątek: Czy taki zestaw Windowsów jest legalny? (/czy-taki-zestaw-windowsow-jest-legalny-20385-t)



Czy taki zestaw Windowsów jest legalny? - pawelmmm - 09.12.2011 20:07

Witam.
Mam taką sytuację. Posiadam laptopa z walniętą grafiką, przez co laptop jest niesprawny i nieużywany. Z tym laptopem jest licencja Windows Vista HP OEM. Do tego mam Windows 7 HP Upgrade BOX 32/64 bit. Teraz kupuje nowego laptopa. I tutaj zaczyna się moje pytanie.
Czy Jak zainstaluje Windows 7 na nowym laptopie, czy będzie legalny? Czy muszę sobie dokupić jakąś licencje OEM lub BOX (wole OEM, bo tańsza) Visty, aby licencja Windows 7 HP na nowym laptopie była w pełni legalna.
Trochę to zakręcone, ale mam nadzieję, że uzyskam odpowiedź.

Pozdrawiam.


RE: Czy taki zestaw Windowsów jest legalny? - jakubi - 09.12.2011 23:15

Licencja OEM przypisana jest do konkretnego komputera. Jeżeli kupisz nowego laptopa z systemem Windows 7 to będzie ok. Jeżeli kupisz bez systemu i dokupisz OEM / zainstalujesz OEM na kluczu z HP / podniesiesz taki system do 7 to będzie w świetle licencji nielegal. W praktyce kupuje się licencje OEM, instaluje i aktywuje...


RE: Czy taki zestaw Windowsów jest legalny? - araa - 09.12.2011 23:24

Tak jak pisze jakubi OEM przypisana jest do konkretnego laptopa. Najlepiej będzie jak kupisz lapka z W7 dopłacisz ok 100 zł na allegro (ja osobiście kupiłem laptopa z OEM na allegro ze sklepu komputerowego i dużo nie dorzuciłem wręcz przeciwnie bo w tym samym sklepie ten sam lapek kosztował o 200 zł więcej ma stronie tego też sklepu. Kup z winem dostaniesz erecovery system 0 problemów z płytami, osobiście sam zrobiłem płytki dla większego bezpieczeństwa ale jeśli nie ingerujesz w system, partycje ect to nic nie powinno się dziać.


RE: Czy taki zestaw Windowsów jest legalny? - pawelmmm - 10.12.2011 10:01

Dzięki za odpowiedzi. Taki sam laptop z windowsem kosztuje o 200zł więcej. Jak patrzyłem na allegro, kto OEM Visty kosztuje trochę ponad 100zł. Czy jak bym kupił taki oem Visty, i zainstalował sobie na czysty komputer box'a win7, było by wszystko legalne? Czy najpierw musiałbym zainstalować vistę, aby przypisać ją do laptopa, nakleić jej naklejkę.
Widzę, że chyba za bardzo kombinuje i najprościej było by dorzucić te 200zł Uśmiechnięty.
Ale jestem ciekaw innych opcji, czy są w ogóle możliwe.