Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
[wifi] Przesyłanie plików między 7s i XP he - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: [wifi] Przesyłanie plików między 7s i XP he (/wifi-przesylanie-plikow-miedzy-7s-i-xp-he-20378-t)



[wifi] Przesyłanie plików między 7s i XP he - morawcik - 09.12.2011 14:12

Witam.
Posiadam 2 laptopy z wifi. Systemy takie jak w temacie ( 7 starter i XP home). Na 7s mam internet z orange ale to chyba nie jest akurat potrzebne. Chciałbym móc przesyłać pliki między tymi laptopami tylko nie wiem co muszę zrobić. Dodam, że nie posiadam żadnych kabli typu usb->usb czy "skrętki" itp.

Za wszelką pomoc będę wdzięczny.


RE: [wifi] Przesyłanie plików między 7s i XP he - łoli - 15.12.2011 01:07

(09.12.2011 14:12)morawcik napisał(a):  Witam.
Posiadam 2 laptopy z wifi. Systemy takie jak w temacie ( 7 starter i XP home). Na 7s mam internet z orange ale to chyba nie jest akurat potrzebne. Chciałbym móc przesyłać pliki między tymi laptopami tylko nie wiem co muszę zrobić. Dodam, że nie posiadam żadnych kabli typu usb->usb czy "skrętki" itp.

Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

sprubój wpisac ta samąnazwe grupy domowej na obu kompach i zresetuj router i wejdz w siec i zobacz czy pszeżuca


RE: [wifi] Przesyłanie plików między 7s i XP he - Simon729 - 15.12.2011 19:31

ustaw tą samą grupę roboczą w XP na Workgroup (domyślnie jest ona też ustawiana w Windows 7). Komputer z Windows 7, po pierwsze zezwolić na udostępnianie plików i usunięcie hasła (foto): PAMIĘTAJ O ZMIANIE GRUPY ROBOCZEJ w systemie z windows XP zmien grupe roboczą a w systemie Windows 7 wejdz w
-> Panel sterowania\Sieć i Internet\Centrum sieci i udostępniania\Zaawansowane ustawienia <-
udostępniania w tych zakłdakach zmień sobie tylko "udostępnienie chronienione hasłem" - wyłącz tą opcje sobie!
Następnie przejdz do pulpitu utwórz sobie jakis folder po czym wchodzisz w jego właściwości w zakładke (patrz wszystko na foto). Jak cos jest niezrozumiale, pytaj.
[Obrazek: udostepnianiewindows7.png]