Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Avastem usunąłem pliki PNP:win32, które avast uznawał za wirus-prawidłowo? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Bezpieczeństwo Windows 7 (/bezpieczenstwo-windows-7-15-f)
+--- Wątek: Avastem usunąłem pliki PNP:win32, które avast uznawał za wirus-prawidłowo? (/avastem-usunalem-pliki-pnp-win32-ktore-avast-uznawal-za-wirus-prawidlowo-20252-t)



Avastem usunąłem pliki PNP:win32, które avast uznawał za wirus-prawidłowo? - grzechu5444 - 03.12.2011 14:24

Witam, usunąłem dziś pliki takie jak PNP:Win32:PCSpeedUp-C[PUP], bo avast uważał je za wirusa. Czy dobrze zrobiłem usuwając je? Było ich dokładnie 20, zrobiłem pełne skanowanie systemu, z wysokim heurylstycznym czymśUśmiechnięty i skanowaniem PNP. Jak wyskoczyły wyniki to oczywiście dałem usuń i nie wiem czy dobrze zrobiłem, pomóżcieUśmiechnięty Na starym kompie usuwam co leci, ale lapek jest nowy i nie chce zrobić burdeluUśmiechnięty


RE: Avastem usunąłem pliki PNP:win32, które avast uznawał za wirus-prawidłowo? - Portator - 03.12.2011 17:22

Proszę poczytaj to:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,34,119241796,,Avast_a_zarazone_pliki.html?v=2


RE: Avastem usunąłem pliki PNP:win32, które avast uznawał za wirus-prawidłowo? - Waves97 - 04.12.2011 10:50

PNP to często fałszywe alarmy.
Przeskanuj komputer programem MBAM - aktualizacja , szybki/pełny skan .


RE: Avastem usunąłem pliki PNP:win32, które avast uznawał za wirus-prawidłowo? - grzechu5444 - 04.12.2011 14:10

Też tak uważam, że to były fałszywe alarmy...Ale trudno usunąłem, ale raczej na razie nie widzę jakichś skutków usunięcia tych plików, także jest dobrze:)Faktycznie mbam jest bardzo dobry, miałem kiedyś na PC wersję testową i spisywał się wyśmienicie, nawet darmowa zwyczajna wersja wykrywała te wirusy, których avast nie wykrywał, nie mówiąc już o różnicy jaka była między testową a avastem O_O!!!Po tym zdarzeniu przekonałem się, że avast to g*wno, wiadomo lepiej jest mieć go niż nic, ale to jest tragediaUśmiechnięty


RE: Avastem usunąłem pliki PNP:win32, które avast uznawał za wirus-prawidłowo? - Waves97 - 04.12.2011 15:07

Avast nie jest zły. To lekki automat. Osobiście używam wersji IS i nie narzekam.
MBAM w wersji Pro ma tragiczne komunikaty o zablokowanych połączeniach z " niebezpiecznymi IP " , co jest męczące.