Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jaka najlepsza przeglądarka graficzna pod Win 7 x64? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Hydepark (/hydepark-18-f)
+--- Wątek: Jaka najlepsza przeglądarka graficzna pod Win 7 x64? (/jaka-najlepsza-przegladarka-graficzna-pod-win-7-x64-20241-t)



Jaka najlepsza przeglądarka graficzna pod Win 7 x64? - pankracy1991 - 02.12.2011 20:01

Tak jak w temacie poszukuje przeglądarki graficznej. Tzn dla mojego brata - on jest wyczulony na dokładność i jakość wyświetlanych obrazów i ciągle mi ględzi że przy powiększaniu zdjęć w Win 7 (kiedyś pracował na XP) ma efekt pixelozy a na XP było wygładzone lekkim rozmyciem. Sedze że może to przez przeglądarkę graficzna bo karta graficzna obecnie jest tysiąckroć lepsza od poprzedniej na której jak to powiada było rozmycie a nie pixeloza. Przeglądarka nie musi mieć milionów funkcji- taka prosta ale dobrze wyświetlająca obrazy.

Jaka jest najlepsza przeglądarka np pod powyższym kątem?


RE: Jaka najlepsza przeglądarka graficzna pod Win 7 x64? - beabea - 02.12.2011 20:06

Ja korzystam z darmowego XnView i uważam, że jest to bardzo dobra przeglądarka. Efekt pixelozy zawsze powstaje podczas powiększania grafiki rastrowej. Tylko obrazy wektorowe można powiększać bez utraty jakości.


RE: Jaka najlepsza przeglądarka graficzna pod Win 7 x64? - pankracy1991 - 02.12.2011 20:58

Czekam na inne opinie. XnView testowałem jest ciekawa ale warto wysłuchać innych propozycji...moze jest coś lepszego...pasującego do wymagań brata


RE: Jaka najlepsza przeglądarka graficzna pod Win 7 x64? - Maxim128 - 02.12.2011 21:48

Możesz spróbować IfranView. Ma dużo wtyczek, i może jest taka, która to poprawiaCwaniak


RE: Jaka najlepsza przeglądarka graficzna pod Win 7 x64? - mxw3000 - 04.12.2011 23:11

(02.12.2011 20:01)pankracy1991 napisał(a):  Jaka jest najlepsza przeglądarka np pod powyższym kątem?

Najlepsza? IMHO tylko i wyłącznie ACDSee. (link) Kozak

Od zawsze był to najlepszy program do katalogowania i przeglądania zdjęć, a nawet podstawowej edycji. A jeżeli chodzi właśnie o jakość i kwestie pixelozy czy cięcia linii ukośnych - nie do pobicia, a porównywałem m.in. z IrfanView i przeglądarkami systemowymi.

Osobiście używam wersji Pro (link), dzięki czemu mam bardziej zaawansowaną edycję i przetwarzanie wsadowe, a każdego dnia chwalę sobie każdego $$$ wydanego na ten soft (już po raz któryś z rzędu). Polecam.


RE: Jaka najlepsza przeglądarka graficzna pod Win 7 x64? - MrDanio - 05.12.2011 18:22

Ja też mam Win 7 x64 i korzystam z Paint.NET. (ale to do edycji)
Bardzo dobry według mnie, a co dopiero po wgraniu darmowych wtyczek Uśmiechnięty

Odnosząc się do tematu do Google Picasa.