Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak okna logowania do routera - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Brak okna logowania do routera (/brak-okna-logowania-do-routera-20175-t)



Brak okna logowania do routera - fresco - 29.11.2011 01:15

Witam wszystkich !
Postanowiłem się z Wami podzielić moim małym problemem Zacieszacz
Od 3 godz próbuję się zalogować na router (TP-link 1043ND) i ... w dalszym ciągu nie mogę, ponieważ nie pojawia się okno logowania po wpisaniu adresu, a jedynie informacja, że login lub hasło jest złe (nawet nie mam okazji go wpisać, bo nie ma gdzie Smutny.
Proszę o konstruktywne potraktowanie tematu ponieważ:
1. na router mogę się zalogować z drugiego komputera (XP) i nawet z tabletki huawei (andro 2.2)
2. pomyłka we wpisaniu adresu nie wchodzi w grę ;>
3. testowałem różne przeglądarki - FF; IE8; Chrome i ... muszę Was prosić o pomoc.
4. skończyły mi się pomysły, a po sieci już mi się 4 godz. szukać nie chce
5. jeśli podobny wątek się już pojawił na tym forum to ... dokonam samospalenia ze wstydu ku uciesze gawiedzi.


RE: Brak okna logowania na router :/ - thermalfake - 29.11.2011 02:14

a) wyczyścić cache przeglądarek a przynajmniej jednej z nich
b) ustawić taką samą adresację IP (ta sama pula, nie wiem jak masz ustawiony ten router) jak inne kompy w sieci
c) wklepać do wiersza poleceń (konsola)

Cytat:netsh winsock reset catalog
netsh int ip reset reset.log hit
ipconfig /flushdns



RE: Brak okna logowania na router :/ - fresco - 29.11.2011 10:40

(29.11.2011 02:14)thermalfake napisał(a):  a) wyczyścić cache przeglądarek a przynajmniej jednej z nich
b) ustawić taką samą adresację IP (ta sama pula, nie wiem jak masz ustawiony ten router) jak inne kompy w sieci
c) wklepać do wiersza poleceń (konsola)

Cytat:netsh winsock reset catalog
netsh int ip reset reset.log hit
ipconfig /flushdns

a) w dalszym ciągu nie wyświetla się okno z miejscem na login i hasło
b) hmmm... nie wiem co masz na myśli (żart), ale właśnie piszę z owego win7 odpowiedź do Ciebie i jeśli nie miałbym takowej adresacji ustawionej prawidłowo to byś teraz mnie nie czytał Zacieszacz
c) patrz jak w a)


RE: Brak okna logowania na router :/ - thermalfake - 29.11.2011 11:38

Zrób zrzut ekranu z tego co pokazuje przeglądarka.

PS. Nie cytujemy poprzedniego posta w całości o ile nie odpowiadasz na fragmenty.


RE: Brak okna logowania na router :/ - fresco - 29.11.2011 11:42

Przeglądarka nie ma znaczenia - okno logowania nie pojawia się w żadnej z w/w.


RE: Brak okna logowania na router :/ - thermalfake - 29.11.2011 12:10

Może jakiś problem z autoryzacją po http ?

Wyłącz testowo wszelkie zapory i programy antywirusowe/internet security (najlepiej ubij procesy).

Tak mi przychodzi na myśl jedno ustawienie

Daj dostęp dla wszystkich lub wklep adresy mac np z XP (jako furtka gdyby się coś nie powiodło)i tego z Win 7 (przez ipconfig dostaniesz mac)

[Obrazek: routero.jpg]


RE: Brak okna logowania na router :/ - amidal - 02.06.2012 17:11

Witam, miałem podobny problem z zalogowaniem się na router TP-LINK 1043, jeśli nie identyczny. Nie mogłem zalogować się z netbooka (Win 7) ani poprzez WIFI ani poprzez kabel. Internet działał dobrze. Z innych komputerów stacjonarnych (z Win XP) w mojej sieci logowałem się po kablu bez problemu, nawet jeśli zamieniłem w komp. stacjon. kabel na kartę WIFI usb to też można było się zalogować. W tym netbooku jak wyłączyłem wewnętrzne WIFI i podłączyłem tę samą kartę sieciową WIFI - usb to też nie mogłem się zalogować. Zmieniałem przeglądarki jak autor tematu, wyłaczełem antywirusa i nic to nie dawało. Widać było, że problem leżał wyłącznie w oprogramowaniu, nie sprzęcie. Męczyłem się z tym po nocach i w końcu znalazłem rozwiązanie, przynajmniej w moim konkretnym przypadku. Może także i w przypadku autora tematu ponieważ nie podał jaki ma program antywirusowy.
Otuż winę za brak możliwości logowania na routerze ponosi program antywirusowy Eset Smart Security, wersja 5. W czwórce nie ma tego problemu a takie właśnie miałem na stacjon. XP-kach.
Należy wejść w ustawienia zaawansowane i opcji ochrony stron web, zrobić wykluczenie dla strony routera aby antywirus nie filtrował (nie blokował) tego adresu, czyli wpisać (dodać) adres 192.168.1.1 i OK. Uruchomić od nowa komputer i można już logować się na stronie konfiguracyjnej routera.
Dla posiadaczy TP-Link-ów w razie problemów potrzebne info tu: http://www.tplink.com/pl/article/?id=358
Pozdrowionka.