Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Acer instalacja z ukrytej partycji. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Acer instalacja z ukrytej partycji. (/acer-instalacja-z-ukrytej-partycji-20035-t)



Acer instalacja z ukrytej partycji. - Zeed - 22.11.2011 22:10

Witam, jakiś czas temu zakupiłem Acera, konkretnie to model 5552, wszystko chodziło pięknie szybko i wogóle,lecz jak wiadomo nadszedł moment formatowania systemu, tylko problem jest taki iż, gdy instaluje system z ukrytej partycji to trwa to około 3-4 godzin, gdyż instaluje mi na dysku wszystkie nie potrzebne śmieci, takie jak jakieś gry oraz aplikacje od Acera. Czy jest możliwość aby wybrać gdzieś jakie rzeczy ma instalować, aby nie instalowało mi tych aplikacji od Acera.


Pozdrawiam.


RE: Acer instalacja z ukrytej partycji. - thermalfake - 22.11.2011 23:42

Po ukończonym procesie recovery zapuść to - http://pcdecrapifier.com/download
Wrzuć listę po wiemy co dokładnie jeszcze można usunąć.
Tak przygotowany system (partycja systemowa) może być sklonowany np ghostem na zewnętrzny dysk do pliku i potem przywrócony ( w kilka minut ) na tą samą partycję bez ingerencji w inne partycje czy ukryte recovery.

Cytat:Czy jest możliwość aby wybrać gdzieś jakie rzeczy ma instalować, aby nie instalowało mi tych gówien od Acera.

Nie ma takiej opcji czy nawet przeróbki zawartości ukrytej partycji.


RE: Acer instalacja z ukrytej partycji. - Zeed - 23.11.2011 10:49

Witam, tak jak pisałeś zamieszczam listę programów poniżej.





[attachment=3503]
[attachment=3504]


RE: Acer instalacja z ukrytej partycji. - thermalfake - 23.11.2011 13:01

Z pierwszego obrazka niczego nie usuwaj.

Z drugiego

[Obrazek: acery.jpg]


RE: Acer instalacja z ukrytej partycji. - Zeed - 23.11.2011 13:03

Okej, zaraz się tym zajmę, a teraz drugie pytanie, jakim najlepiej programem nagrać te partycje na płytkę.


RE: Acer instalacja z ukrytej partycji. - thermalfake - 23.11.2011 13:07

Acer eRecovery Management - tam robisz nośnik odzyskiwania z fabrycznego systemu.
Jeśli chodzi o kopię tego przygotowanego systemu to dowolny program do klonowania partycji/dysków - HDClone (darmowe kopiowanie jednej partycji), Norton Ghost, Clonezilla,.... lub poszukać dystrybucji z płyt ratunkowych na których takie programy darmowe już są np Hiren's boot cd.


RE: Acer instalacja z ukrytej partycji. - Zeed - 23.11.2011 13:08

I taką przygotowaną i nagraną partycje będę mógł bez problemu w szybkim czasie przywrócić ?


RE: Acer instalacja z ukrytej partycji. - thermalfake - 23.11.2011 13:18

Płyta recovery zawiera całe oprogramowanie z systemem. To musisz wykonać o ile takiej płyty jeszcze nie masz.
Natomiast klon partycji po odchudzeniu tylko to co teraz masz, nie ma sensu tego obrazu nagrywać na płytach tylko wrzucić gdzieś bezpiecznie na inny dysk lub kolejną partycję.


RE: Acer instalacja z ukrytej partycji. - Zeed - 23.11.2011 13:19

Chodzi mi o klon, a konkretniej o to czy jak już nagram tak sklonowany system i będę chciał go przywrócić to czy będę musiał mieć zainstalowanego tego Northona Ghost?



Okej, tak zrobie, tylko jak potem przywrócić taki system skolowowany szybko bez użycia ghosta.


RE: Acer instalacja z ukrytej partycji. - thermalfake - 23.11.2011 13:26

Przywracanie robi się zewnętrznie. Czyli bootoowalny Ghost lub inna aplikacja z płyt ratunkowych, wskazujesz plik z obrazem partycji, wskazujesz na jaka partycję ma nadpisać i czekasz klika minut. Coś w rodzaju fabrycznego recovery tylko własnym sposobem.
Fizycznie nie jest możliwe, żebyś odpalił program i tą sama partycje nadpisywał "na żywca".