Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Laptop wolno chodzi, duże zużycie procesora, reinstalacja systemu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Laptop wolno chodzi, duże zużycie procesora, reinstalacja systemu (/laptop-wolno-chodzi-duze-zuzycie-procesora-reinstalacja-systemu-19998-t)



Laptop wolno chodzi, duże zużycie procesora, reinstalacja systemu - emek21 - 20.11.2011 21:04

Witam mam laptopa Asus k70I0 od jakiegoś miesiąca użycie procesora wacha sie od 50% do 100% z włączoną przeglądarką
a jak włącze skype to 100% nie schodzi .

procesor: AMD Turion™ X2 Dual-Core Mobile RM-75, 2200 MHz
Ram: 4GB
System operacyjny: Windows 7 Home Premium Home Edition
I chciałbym jeszcze zreinstalować windows mam płyty które nagrałem przy 1 włączeniu komputera ale nie moge lub nie umiem ich użyć
ZłyZłyZły


RE: Laptop wolno chodzi - MrDanio - 20.11.2011 21:07

Przy pokazaniu się logo ASUS przy włączaniu komputera naciśnij kilka razy klawisz F8.
Będziesz mógł wtedy ponownie zainstalować Windows.


RE: Laptop wolno chodzi - emek21 - 20.11.2011 21:22

Zrobiłem jak mi kazałeś ale wyskoczyło mi dużo opcji i wybrałem nie pamiętam dokładnie jak się nazywało ale chyba "wybierz urządzenie rozruchowe" i nic się nie stało


RE: Laptop wolno chodzi - thermalfake - 20.11.2011 21:54

Nie do końca tak jak pisał kolega wyżej.
Masz dwa rozwiązania do wyboru przywrócenia systemu:
- pierwsze to z nośnika przywracania które jest utworzone,
- drugie to wykorzystanie ukrytej partycji z obrazem systemu tzw recovery.

Jeśli chodzi o pierwszą opcję - wciskamy pulsacyjnie klawisz [Esc] do momentu w którym pojawi się Boot Menu z którego wybieramy CD/DVD. Tak jak na dołączonym początkowo filmiku http://www.youtube.com/watch?v=RmGGkZzax5k
Drugie rozwiązanie sprowadza się do włożenia nośnika podpisanego #1 i uruchomienia programu recovery przy starcie sprzętu, wciskając wielokrotnie klawisz [F9] i przejście całego procesu. Klawisz [F8] odpowiedzialny jest za wyświetlenie menu z zaawansowanymi opcjami rozruchu co pewnie już widziałeś.
Ważną sprawą jest zrobienie sobie kopii danych na zewnętrzny nośnik lub inną partycję dysku (o ile jest). Piszę to dlatego iż przywracanie w zależności jakiej opcji użyjemy może sformatować cały dysk lub tylko partycję systemową. Zwróć uwagę podczas tego procesu o jaki sposób zapyta - czy o przywrócenie fabrycznego systemu do jednej dużej partycji, czy tylko przywrócenie do istniejącej systemowej parrtycji (dysk C) lub podział dysku na 2 partycje i przeformatowanie.