Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 Ultimate 64 bit nie chodzi płynnie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Windows 7 Ultimate 64 bit nie chodzi płynnie (/windows-7-ultimate-64-bit-nie-chodzi-plynnie-19992-t)



Windows 7 Ultimate 64 bit nie chodzi płynnie - zizu440 - 20.11.2011 19:02

Witam
W ostatnim czasie (3 dni temu) kupiłem nowy komputer posiada on:

Intel® Core™ i7-2600K Processor (8M Cache, 3.40 GHz)
GeForce GTX 550 Ti
MSI Global – Mainboard - H61M-P21 (B3)
Dysk Twardy 7200OBR 1000GB SATA II

mam system Windowsem 7 Ultimate 64 bit komputer nie przycina się podczas grania lecz przy przeglądaniu internetu (połączenie stałe 50 Mb/s) bądź przeglądaniu np zdjęć następują niewielkie lagi . A dodatkowo nawet gdy nie robi się na nim nic wydaje takie dźwięki jakby cały czas musiał pracować na dużych obrotach .
http://imageshack.us/photo/my-images/225/beztytuufdb.jpg/
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam


RE: Windows 7 Ultimate 64 bit nie chodzi płynnie - MrDanio - 20.11.2011 19:10

System powinien Ci chodzić jak błyskawica.
Może jakiś proces zżera nie potrzebnie pamięć, albo po po prostu masz jakiegoś wirusa (co jest mało prawdopodobne).


RE: Windows 7 Ultimate 64 bit nie chodzi płynnie - kisiu8a - 20.11.2011 22:02

Witam!
a wgraj nowe sterowniki do grafiki


RE: Windows 7 Ultimate 64 bit nie chodzi płynnie - zizu440 - 20.11.2011 22:07

(20.11.2011 22:02)kisiu8a napisał(a):  Witam!
a wgraj nowe sterowniki do grafiki

Mam wgrane najnowsze sterowniki pobrane ze strony http://www.nvidia.pl/page/home.html


RE: Windows 7 Ultimate 64 bit nie chodzi płynnie - kisiu8a - 20.11.2011 22:11

A sprawdź czy w opcjach sieciówki nie masz zaznaczone oszczędzaj energię?


RE: Windows 7 Ultimate 64 bit nie chodzi płynnie - thermalfake - 20.11.2011 23:20

Internet jest połączony wifi czy kablem ?
Jakiej przeglądarki używasz, czy to dzieje się na każdej.
Pokaż screen z monitora zasobów (resmon) zakładka Pamięć posortowane po kolumnie "zadeklarowane". Obejrzyj sobie także monitor wydajności (perfmon), zakładka raporty.
Pokaż także temperatury i obroty dowolnym programem typu Everest, Speccy, SpeedFan.

Zrób ping z wiersza poleceń do dowolnego serwera w różnych odstępach czasu .


RE: Windows 7 Ultimate 64 bit nie chodzi płynnie - zizu440 - 21.11.2011 15:50

Internet jest podłączony kablem , a dodatkowo ok. dwa tygodnie temu miałem wymieniamy modem + cała instalacje więc z internetem raczej nie ma problemu
Dzieje się tak w każdej przeglądarce .
W monitorze wydajności w zakładce raporty nie mam żadnych raportów.
Monitor zasobów
Temperatura
Test internetu


RE: Windows 7 Ultimate 64 bit nie chodzi płynnie - kisiu8a - 21.11.2011 17:04

Nie piszesz nic jaki masz program antywirusowy może on chodzi w tle i skanuje komp,sprawdzałeś flashplayera czy jest nowa wersja?


RE: Windows 7 Ultimate 64 bit nie chodzi płynnie - zizu440 - 21.11.2011 18:07

Używam PC Tools Internet Security oto screen skanu .
Pobrałem najnowsza wersję Adobe Flash Player 11.1.102.55 i niestety nic ona nie pomogła


RE: Windows 7 Ultimate 64 bit nie chodzi płynnie - yahhoo - 22.11.2011 09:45

Oczywiście pisząc komputer miałeś na myśli desktopa nie laptopa, a jeśli desktop to składak nie firmowy?? Pytam bo mam lapka asusa N52DA i po zakupie preinstalowana winda 7 x64 H prof. chodziła mi jak zabita, laptop włączał się za drugim razem lub trzecim razem Uśmiechnięty i w ogóle fiksował, sporo pomogło odinstalowanie kilku ton programów firmowych asusa, a i tak zdarza mu się czasami mnie zdenerwować. muszę zainstalować czystego Windowsa, nie wiem czy to będzie do końca legalne ale winda zaśmiecona programami asusa chodzi jak krew z nosa Smutny


RE: Windows 7 Ultimate 64 bit nie chodzi płynnie - zizu440 - 22.11.2011 09:54

Oczywiście jest to komputer stacjonarny Uśmiechnięty i był składany


RE: Windows 7 Ultimate 64 bit nie chodzi płynnie - thermalfake - 23.11.2011 00:51

(22.11.2011 09:45)yahhoo napisał(a):  Muszę zainstalować czystego Windowsa, nie wiem czy to będzie do końca legalne ale winda zaśmiecona programami asusa chodzi jak krew z nosa Smutny

Będzie jak najbardziej legalne jak postawisz z płytki tą samą wersję oem, użyj kluczka spod spodu, zainstaluj sterowniki, aktywuj.
Na koniec zrobiłbym kopię ghosta z tejże partycji na inny dysk do pliku lub nawet drugą partycję. Jak padnie to masz co najwyżej kilka minut przywracania takiego gotowego obrazu.
Przedtem oczywiście zrób nośnik odzyskiwania recovery.

Cytat:laptop włączał się za drugim razem lub trzecim razem

Przy fabrycznym systemie i nowym lapku takie rzeczy nie mogą mieć miejsca, także coś innego sprzętowo masz jeszcze skopane.