Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Asus x53sv-usunąłem partycję recovery na Win7 HP x64 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Asus x53sv-usunąłem partycję recovery na Win7 HP x64 (/asus-x53sv-usunalem-partycje-recovery-na-win7-hp-x64-19857-t)



Asus x53sv-usunąłem partycję recovery na Win7 HP x64 - grzechu5444 - 14.11.2011 16:55

Witam.Prosze o wytrwalosc:)Mam tego oto laptopa od 5 dni i napisze po kolei.Wczoraj robilem kopie zapasowa.Zobaczylem ze kopia zajmuje prawie 40 gb wiec odpuscilem zgrywanie na plyte.Zdecydowalem sie zrobic kopie narzedziem od asusa.I tutaj sie komplikujeUśmiechniętyw trakcie robienia sie tej kopi tym narzedziem,anulowalem operacje i zostala utowrzona partycja RECOVERY lecz nic na niej sie nie zapisalo-byla pusta,bo anulowalem wczesniej.Pomyslaem,po co mi nastepna partycja i to w dodatku pusta.Wiec ja sformatowalem a nastepnie skasowalem(jaki ja glupi...)i teraz mam 40 gb nieprzydzielonego miejsca na dysku,pozniej sie dowidzialem co zrobilem z tym usuneiciem...Spytalem sie informatyka ze sklepu to powidzial mi,zebym zainstalowal od nowa widnowsa,bo juz nie moge przywrocic systemu czy cos takiego.No i nie wiem czy zainstalowac od nowa Windowsa(oczywiscie mam oryginalny klucz),no bo jezeli usunalem tak wazna partycje,ktora umozliwa przywrocenie systemu to sie wkopalem.Nie wiem czy instalowac od nowa Windowsa,czy zostawic tak jak jest,czy jeszcze cos innego.Z checia bym zainstalowal od nowa(nie mialbym setki programow od asusa,ktore z pewnoscia nei eda mi poptrzebne),tylko,ze nie mam plytki i musze jakos skombinowac,no bo to nie bedzie piractwo,bo za widnowsa zapalcilem,klucz mam ale nie mam tylko plytki instalki,w sklepie pewnie zrobili by tak samo,Wiec czekam na odpowiedzi,co mam zrobic ,czy samemu instalowac czy oddac do sklepu na gware i jezeli w takim przypadku ile bede musial zaplacic,za przeinstalowanie Windowsa,poniewaz wiadomo-jest to jest z mojej winy.Nie wysmiejwacie mnei z tego powdu,ze narobilem takiego bu*delu w laptopie,jzu wiem,ze zle zrobilem ale w zyciu nigdy wczesniej takeigo czsegos nie slyszalem.Od razu napisze,ze ten problem nei byl nigdzie oruszany bo przeszukalem caly internet:)Mam nadzieje,ze pomozecie:shy:


RE: Asus x53sv,recovery,Windows 7 home premium 64,ogromny problem - Portator - 14.11.2011 17:17

Witaj. Bez paniki. Asusowy program All Recovery Burner służy do nagrania na płyty tego co jest zainstalowane na ukrytej partycji Recovery. Po to abyś w razie awarii mógł wgrać system od nowa.
Teraz spróbuj przy włączaniu laptopa przed logo Windowsa wciskać klawisz F9 i postępowac według kreatora. Powinna uruchomić się ukryta partycja Recovery i przywrócić system do stanu fabrycznego.
Potem narzędziem Asusa nagraj kilka dobrych płyt.


RE: Asus x53sv,recovery,Windows 7 home premium 64,ogromny problem - grzechu5444 - 14.11.2011 17:49

(14.11.2011 17:17)FUNDACJA napisał(a):  Witaj. Bez paniki. Asusowy program All Recovery Burner służy do nagrania na płyty tego co jest zainstalowane na ukrytej partycji Recovery. Po to abyś w razie awarii mógł wgrać system od nowa.
Teraz spróbuj przy włączaniu laptopa przed logo Windowsa wciskać klawisz F9 i postępowac według kreatora. Powinna uruchomić się ukryta partycja Recovery i przywrócić system do stanu fabrycznego.
Potem narzędziem Asusa nagraj kilka dobrych płyt.

zrobilem f9 i byla 1 opcja Windows 7 dale. enter i normalnei odpalil windows,po czym wlaczylem jszcze raz dalem f8(zaawansowane opcje)i tam byly np otworz o niskiej rozdzielczosci,napraw system,przywroc ostatnio dobra znana konfiguracje.Jezeli usunalem wlasnie ta partycje od przywracania systemu i ja sformatowalem to usunalem mozliwosc przyrocenai systemu?Moge sie mylic,ale zrobilem tak jak pwoeidziales i nic,popytalem tez na innych forach i radzili reinstal.chce sie dowiedziec tutaj o tym problemie.
Chyab nei zrozumiales:DJa usunalem wlasnei ta partycje i ja sformatowalem,tak wiec o przywracaniu systemu raczej nie ma mowy,jezeli sie myle powiedzUśmiechnięty


RE: Asus x53sv,recovery,Windows 7 home premium 64,ogromny problem - thermalfake - 14.11.2011 17:55

Ktoś kto się na tym dobrze zna mógłby ją odzyskać po usunięciu ale jeden warunek, że na dysku nic nie nadpisujemy. Inną możliwość masz już tylko zainstalowanie z oryginalnego nośnika oem tej samej wersji i dogranie reszty.


RE: Asus x53sv,recovery,Windows 7 home premium 64,ogromny problem - Portator - 14.11.2011 17:59

To z F9 napisałem trochę na wyrost.
Możesz poprosić Asusa o płytę Recovery ale jest odpłatna.
Najlepiej pożyczyć płytę instalacyjną z takim jak Twój systemem i zainstalować Windowsa od nowa, ustwić nowe partycje i dopiero wtedy przygotować własną recovery.


RE: Asus x53sv,recovery,Windows 7 home premium 64,ogromny problem - grzechu5444 - 14.11.2011 18:00

(14.11.2011 17:59)FUNDACJA napisał(a):  To z F9 napisałem trochę na wyrost.
Możesz poprosić Asusa o płytę Recovery ale jest odpłatna.
Najlepiej pożyczyć płytę instalacyjną z takim jak Twój systemem i zainstalować Windowsa od nowa, ustwić nowe partycje i dopiero wtedy przygotować własną recovery.
Wielkie dzieki pomoglUśmiechnięty
A ile tak z ciekawosci zpaytam by taka plyta kosztowala?
(14.11.2011 17:55)thermalfake napisał(a):  Ktoś kto się na tym dobrze zna mógłby ją odzyskać po usunięciu ale jeden warunek, że na dysku nic nie nadpisujemy. Inną możliwość masz już tylko zainstalowanie z oryginalnego nośnika oem tej samej wersji i dogranie reszty.

Dogranei reszy?Sterownikow rozumiem?


RE: Asus x53sv-usunielem partycje recovery na Windows 7 home premium 64,naprawa zdarzenia - thermalfake - 14.11.2011 21:07

Tak sterowników oraz najważniejszego oprogramowania do obsługi urządzeń typu kamera itp.

Cytat:A ile tak z ciekawosci zpaytam by taka plyta kosztowala?

Nie wiem nie korzystałem ale np archiwizacja prywatnych danych 1DVD = 100zł netto, także tanio recovery nie dostaniesz.
Przeważnie są to ceny z przedziału 120-200zł.


RE: Asus x53sv-usunielem partycje recovery na Windows 7 home premium 64,naprawa zdarzenia - grzechu5444 - 14.11.2011 21:33

To nieźle, fajnie, bo na stronce asusa są wszystkie stery do każdego modelu ^^Rozumiem, że pierwszy sterownik jaki bede wgrywac to ten od chipsetu?
Tylko teraz się modlić, żeby windows dał się normalnie zainstalować,XP instalowalem tysiące razy 7 nie, ale kolega mówi ,że jeszcze łatwiej się instaluje.


RE: Asus x53sv-usunielem partycje recovery na Windows 7 home premium 64,naprawa zdarzenia - grzechu5444 - 15.11.2011 18:18

A załóżmy, że nie udało mi się zainstalować 7 z jakiejś przyczyny, to oddaje go do na gware i ile za reinstal 7 bym zapłacił?