Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Mobility x700 brak AERO przez sterowniki - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Mobility x700 brak AERO przez sterowniki (/mobility-x700-brak-aero-przez-sterowniki-19839-t)



Mobility x700 brak AERO przez sterowniki - mgmt - 13.11.2011 17:33

Witam, mam taki problem iż posiadam kartę graficzną(w laptopie) Ati Mobility X700 i nie działa mi AERO, gdy daje na rozwiązywanie problemów, wyświetla się, że sterowniki nie obsługują WDDM. Czy można je jakoś podmienić, albo jakoś inaczej to zrobić?Cwaniak Dzięki za pomoc.


RE: Mobility x700 brak AERO przez sterowniki - peciaq - 13.11.2011 17:58

Odinstaluj sterownik w menedżerze sprzętu, pobierz ze strony producenta odpowiedni i zainstaluj go, akceptując wszystkie komponenty przy instalacji.


RE: Mobility x700 brak AERO przez sterowniki - mgmt - 13.11.2011 18:00

Nie mogę znaleźć odpowiedniego ..


RE: Mobility x700 brak AERO przez sterowniki - peciaq - 13.11.2011 18:03

W takim razie pobierz program Driver Max i zainstaluj go. Potem poprosi cię o podanie maila, zrobisz to, odpalisz program. Przeindeksuje ci system zapisując info o twoim sprzęcie a potem klikniesz sobie wyszukiwanie sterowników i program cię przeniesie do strony internetowej gdzie będą wyszczególnione twoje aktualne i nieaktualne sterowniki. Na liście odnajdziesz sterownik do swojej karty graficznej i poprzez link pobierzesz odpowiedni sterownik do programu Driver Max a potem program go zainstaluje.


RE: Mobility x700 brak AERO przez sterowniki - mgmt - 13.11.2011 18:23

Nic to nie dało.


RE: Mobility x700 brak AERO przez sterowniki - peciaq - 13.11.2011 18:25

Zainstalowało sterownik? Bo on najpierw pobiera, potem trzeba kliknąć Install downloaded drivers. I dopiero instaluje. Potem restart systemu i dopiero sprawdzasz.
Napisz czy te kroki wykonałeś, jak nie, to mam kolejne pomysły.
Otwórz START, kliknij PPM na Komputer, Właściwości. W nowym oknie po lewej stronie klikasz na Zaawansowane ustawienia systemu, potem w dziale Wydajność klikasz Ustawienia..
Na wybranej liście zobacz co masz zaznaczone albo zaznacz Niestandartowe i znajdź pozycję Uruchom program Aero Peek, a następnie ją zaznacz. Potem Zastosuj, OK, restart systemu i sprawdzasz czy pomogło.


RE: Mobility x700 brak AERO przez sterowniki - mgmt - 13.11.2011 18:30

Tak wykonałem te kroki, i znalazlo sterowniki i sie instaluja ale po restarcie nic to samo i w menadzerze sa te same sterowniki..Uśmiechnięty
"Na wybranej liście zobacz co masz zaznaczone albo zaznacz Niestandartowe i znajdź pozycję Uruchom program Aero Peek, a następnie ją zaznacz. Potem Zastosuj, OK, restart systemu i sprawdzasz czy pomogło." Nie mam tam takiej pozycjiUśmiechnięty


RE: Mobility x700 brak AERO przez sterowniki - peciaq - 13.11.2011 18:39

Zerknij na załącznik, o co mi chodzi.


RE: Mobility x700 brak AERO przez sterowniki - mgmt - 13.11.2011 18:44

Mam tylko tyle..


RE: Mobility x700 brak AERO przez sterowniki - thermalfake - 13.11.2011 19:33

Co to za model (dokładny) lapka ?

Aby działało Aero i inne graficzne funkcje, warunek jest taki aby sterownik wspierał model WDDM w wersji 1.1 dla Win 7 (Vista ma 1.0)
http://forums.mydigitallife.info/archive/index.php/t-13124.html


RE: Mobility x700 brak AERO przez sterowniki - Portator - 14.11.2011 07:39

@mgmt - napisz jaki masz system bo w opisie podajesz - inny?


RE: Mobility x700 brak AERO przez sterowniki - mgmt - 14.11.2011 21:07

System mam Windows 7 Ultilimate aaa Laptop Acer Aspire 1690..
OK już rozwiązałem problem dzięki thermalfake Uśmiechnięty Wielkie ci dzięki !Uśmiechnięty