Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zmiana płyty głównej i sterowniki ze znaczkiem #2 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Zmiana płyty głównej i sterowniki ze znaczkiem #2 (/zmiana-plyty-glownej-i-sterowniki-ze-znaczkiem-2-19725-t)



Zmiana płyty głównej i sterowniki ze znaczkiem #2 - sybic - 09.11.2011 19:47

Postanowiłem zmienić płytę główną z P45 (LGA775) na P67 (LGA1155).
Windows oczywiście bez problemu sobie wszystko dobrał a winupdate pociągnął sterowniki więc za 2 uruchomieniem miałem to co miałem.
Problem jest tylko z tym, że stery karty dźwiękowej i SAT podstawiły się z znaczkiem #2
Tak jakby te stary były, a system podstawił drugie takie same (karty wstawiłem te same).

Czy jest jakiś sposób na usuniecie tych starych sterów, albo zmiana nazwy na bez tego #2 bo nie wygląda to profesjonalnie Cwaniak

i inne pytanie:
czy jeśli bym wrócił do starej płyty, założył te karty, załadował system z ghosta ze starej płyty, następnie usunął sterowniki
i dopiero wtedy przenieść się na nową płytę, to czy wtedy będzie OK?


RE: Zmiana płyty głównej i sterowniki ze znaczkiem #2 - techdive - 09.11.2011 20:32

system uznał nowa konfiguracje i wprowadził nowe sterowniki a ponieważ były to te same sterowniki musiał je zreplikować pod zmieniona nazwą.
Panel sterowania/ menadżer urządzeń/ kliknij dwa razy na kartę dźwiękową i SAT sterowniki i odinstaluj.
jeżeli będzie próbował znowu tego samego numeru to odinstaluj i jeszcze dodatkowo stare sterowniki.


RE: Zmiana płyty głównej i sterowniki ze znaczkiem #2 - sybic - 11.11.2011 17:07

Dobra, ale jak usunąć stary sterownik?
Bo przy obecnej sytuacji, kiedy już jest sterownik #2 możemy usunąć tylko jego. Czyli usuwamy #2 a potem przy instalacji znów powstaje #2


RE: Zmiana płyty głównej i sterowniki ze znaczkiem #2 - techdive - 11.11.2011 17:12

masz tam przywróć stary sterownik a ten odinstaluj


RE: Zmiana płyty głównej i sterowniki ze znaczkiem #2 - sybic - 11.11.2011 17:20

Tylko, że "Przywróć sterownik" jest nieaktywne.


RE: Zmiana płyty głównej i sterowniki ze znaczkiem #2 - techdive - 11.11.2011 17:31

tzn że po zmianie sprzętu nadał staremu sterownikowi nową nazwę. zapisz na dysku nowe sterowniki pobierz ze strony producenta (nawet jak będą te same), odinstaluj ten co masz i zainstaluj ręcznie lub każ mu samemu zainstalować ze wskazanej lokalizacji.

W windowskach dzieją się rzeczy o których nie tylko fizjologom i talibom się nie śniło ale nawet tym co napisali ten program.