Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany BitComet zajmuje całe "pasmo" - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany BitComet zajmuje całe "pasmo" (/bitcomet-zajmuje-cale-pasmo-19698-t)



BitComet zajmuje całe "pasmo" - 4palce - 08.11.2011 14:56

Witam wszystkich.
Sprawdziłem chyba wszystkie popularne klienty p2p dla Sevena i aktualnie używam BitCometa w wer. 1.29 stable 64bit.
Aplikacja ładnie się komponuje z resztą systemu i całkiem raźno działa na moim dość słabym łączu (wifi 1MB= ~135kB/s), mam z nim tylko jeden problem.
Mianowicie w momencie jak odpalę Bitcometa, to mogę zapomnieć o przeglądaniu WWW, całe "pasmo" jest jakby przeznaczane dla BC, a przeglądarki czy klient poczty nie mają już dla siebie nic, otwarcie prostej strony czy odebranie poczty trwa wieki.

Próbowałem coś zmienić w konfiguracji BC, przydzielając np. tylko 80 lub 100 kB z tych 135 na ściąganie, ale skutek jest żaden.
Macie na to jakiś sposób, albo może inną aplikację, która takich problemów nie sprawia?
Dotychczas używałem linuksowego Transmission - działał bez zastrzeżeń, z windowsowych to najnowsze wersje Deluge (coś słabo działa), BitTorrent (źle się komponował z resztą systemu).
Proszę o wskazówki.


RE: BitComet zajmuje całe "pasmo" - jacek-placek - 08.11.2011 15:00

Masz trochę za słabe łącze, a rady na ten problem chyba nie znajdziesz. Coś za coś przy tej prędkościUśmiechnięty


RE: BitComet zajmuje całe "pasmo" - peciaq - 08.11.2011 15:16

Przetestuj uTorrent, zobacz jak na nim podziała ten necior.
Masz tu linka: uTorrent.


RE: BitComet zajmuje całe "pasmo" - 4palce - 08.11.2011 15:16

Bez żartów, jeśli Transmission albo BT, lub mTorrent dawały radę i jakoś się dogadywały z innymi usługami w kwestii podziału zasobów, to i w przypadku BC powinno to się dać zrobić.


RE: BitComet zajmuje całe "pasmo" - thermalfake - 08.11.2011 15:19

Wcale nie za słabe tylko źle skonfigurowane. Sam też korzystałem z łącza o podobnej przepustowości i nigdy tragedii nie było. Ustaw sobie mniej maksymalną ilość nawiązywanych połączeń - im więcej tym dla systemu gorzej ale wtedy klient wyszukuje więcej źródeł i szybciej pobiera. Niestety coś za coś. Przycięcie na przepustowości niewiele się zda jak pingi do serwerów i tak będą wysokie.


RE: BitComet zajmuje całe "pasmo" - KUKA1 - 08.11.2011 15:50

Jest na to rada - http://windows7forum.pl/promocje-czyli-darmowe-wersje-platnych-aplikacji-t-17091-10.html#pid108351


RE: BitComet zajmuje całe "pasmo" - 4palce - 08.11.2011 16:02

@ thermalfake:
OK, wydaje się że o to chodziło, były tam zera, czyli chyba "bez ograniczeń" a ustawiłem na czuja na 160 (niby że 40 na zadanie, bo ustawiłem też po 4 zadania max czynne w jednej chwili "down i up") i poprawa jest widoczna. Po prostu BC ma to schowane w opcjach, a inne klienty miały to na wierzchu. Dzięki.