Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Instalacja z płytki(usb) a partycja recovery - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Instalacja z płytki(usb) a partycja recovery (/instalacja-z-plytki-usb-a-partycja-recovery-19624-t)



Instalacja z płytki(usb) a partycja recovery - mosio - 03.11.2011 20:40

Posiadam laptopa z preinstalowanym Windowsem 7 home premium 64 bit, ale ściągnąłem z uczelni Windows 7 professional i chciałem właśnie ten zainstalować, ale nie wiem czy jak to zrobię to usunie się partycja recovery i czy stracę gwarancję?


RE: instalacja z płytki(usb) a partycja recovery - jacek-placek - 03.11.2011 22:27

Gwarancji nie stracisz ale partycję recovery z Windows 7 HP już tak, no i staniesz się jednym z tych, którzy łamią licencję użytkowaniaUśmiechnięty


RE: Instalacja z płytki(usb) a partycja recovery - mosio - 03.11.2011 23:49

A czemu będę łamał licencję? Mam klucz z uczelni, legalny


RE: Instalacja z płytki(usb) a partycja recovery - peciaq - 03.11.2011 23:51

Stracisz recovery z HP, to jest jasne. Gwarancji nie, bo ich nie obchodzi twój system. Także jeśli masz klucz z uczelni to OK, ale jeśli nie masz i zainstalujesz Professional, to jest zwykłe piractwo wtedy.


RE: Instalacja z płytki(usb) a partycja recovery - mosio - 04.11.2011 10:44

A jeśli dokonam upgrade z HP na Professional, to recovery też zniknie?


RE: Instalacja z płytki(usb) a partycja recovery - jacek-placek - 04.11.2011 13:06

Też zniknie.


RE: Instalacja z płytki(usb) a partycja recovery - mosio - 04.11.2011 16:08

Czy przy update też tracę wszystkie dane z dysku C:?


RE: Instalacja z płytki(usb) a partycja recovery - jacek-placek - 04.11.2011 16:11

Tak, najlepiej przenieś co możesz na inną partycję.


RE: Instalacja z płytki(usb) a partycja recovery - thermalfake - 04.11.2011 21:59

Jak masz dysk zewnętrzny zrób sobie kopię swoich danych, potem uruchom recovery z [F11], postaw fabryczny system i zrób ghost'a całego "czystego" dysku do pliku na dysk zewnętrzny (disk to image, system plikowy ntfs, żeby plik mógł się zmieścić) jako zabezpieczenie gdyby trzeba było wrócić bez zabawy w przywracanie samych partycji. Na końcu stawiaj swój upragniony system.
Przed tą zamianą upewnij się tylko czy skorzystasz z dobrodziejstw Professional'a, różnice między wersjami znajdziesz w wątkach na forum. Ja tego tu już nie będę opisywał.
Na chwilę obecną jeśli zdecydujesz się na instalację Professional'a na dysku systemowym, zostanie usunięty fabryczny MBR i nadpisany więc nie będzie możliwości przywrócenia pierwotnego systemu tradycyjnym sposobem " z klawisza", dlatego zalecam wykonać nośnik przywracania i dla świętego spokoju całą strukturę dysku.