Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z Liveboxem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Problem z Liveboxem (/problem-z-liveboxem-19536-t)



Problem z Liveboxem - pawelekk33 - 31.10.2011 18:29

Witam.
Od pewnego czasu mam problem z internetem moje połączenie to MB/s zaś okazuję się że wynosi on troszeczkę mniej niż powinno
[Obrazek: 1565668638.png]
W domu posiadam Livebox-a oraz dwa komputery ; Komputer do którego podłączony jest Livebox posiada XP i transfer wynosi ponad 6Mb/s zaś , drugi na którym jest owa 7-ka połączona jest przez adapter Wi-Fi . Jeżeli czegoś nie wytłumaczyłem lub zrobiłem to niedokładnie proszę o pytania.
Proszę o pomoc z góry dziękuje


RE: Problem z Liveboxem - thermalfake - 31.10.2011 22:03

Będą różnice gdyż na jednym używasz kabla sieciowego z rj45 a na drugim jest sam adapter wifi pewnie lichej jakości. To, że jest o wiele mniej to zasługa nie systemu czy kompa a siły sygnału, która musiała się w czasie pogorszyć. Zresztą testowanie przepustowości działa od komputera źródłowego do wybranego serwera a nie tylko od routera do zewnątrz.
Może być też tak iż ktoś także w pobliżu rozsiewa własną sieć na tym samym kanale co skutkuje zakłóceniami. Dobrze to sprawdzić programikiem Wifi Inssider.


RE: Problem z Liveboxem - pawelekk33 - 01.11.2011 10:07

wiesz takiego problemu nigdy nie było zawsze adapter od TP lichej jakości dawał radę . Teraz zrobiłem reinstal sterowników jak narazie pomogło
[Obrazek: 1566800747.png]