Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Wirus zamyka system tuż po uruchomieniu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Bezpieczeństwo Windows 7 (/bezpieczenstwo-windows-7-15-f)
+--- Wątek: Wirus zamyka system tuż po uruchomieniu (/wirus-zamyka-system-tuz-po-uruchomieniu-19501-t)



Wirus zamyka system tuż po uruchomieniu - micmic15 - 30.10.2011 10:34

Mam problem. Chodzi o to, że przez przypadek komputer mi ściągnął z jakiejś strony wirusa który powodował wyłączanie sie komputera gdy ten tylko się uruchomi (tj ładowały sie wszystkie aplikacje na pulpicie i pasku po czym zaczeło pokazywać mi błędy (crc.exe oraz reg.exe treści nie zdąrzyłem przeczytać bo komputer zdarzył się już zresetować)). Próbowałe nastepnie urchomić komputer w trybie awaryjnym ale też nie poskutkowało( działo się to samo). Nastepnie próbowałem przywrócić programem z płyty obraz zrobiony pare miesiecy temu także z marnym skutkiem a pod koniec przedł wyłączeniem komputera zdołałem uruchomić przywracanie poprzednich ustawień systemu. Niestety po tej sytacji komputer zaczął jedynie prosić o włączenie trybu naprawy a gdy chciałem uruchomić normalnie restartował się nawet nie uruchamiając Windowsa. Co mógłbym z tym zrobić? Jest inna możliwość oprócz przeinstalowania od 0 Windowsa? mam nowego laptopa (wgrany Windows 7) i niestety nie otrzymałem do niego płyty z windows'em.
kolejny objaw to niemożliwy do znalezienia błąd w trybie reperowania systemu. już nie mam pomysłów;/


RE: Win7 nie włącza sie. - thermalfake - 03.11.2011 02:06

Będzie bardzo trudno bo nie wiadomo jaki złośliwy wirus zainfekował, co i gdzie dokonał zniszczeń.
Jeśli masz ważne dane i zewnętrzny dysk to można je poprzerzucać przez zabootowanie dowolnej dystrybucji http://windows7forum.pl/wysypal-sie-system-odzyskac-dane-t-19544.html#pid107197
Przeważnie takie dystrybucje mają też zaaplikowane systemy antywirusowe z których można skorzystać lub wejść przez internet na strony np kaspersky lub eset i zrobić skanowanie online.
Może być tak, ze system nie będzie do odratowania. Ważne, żebyś to co miał ważniejszego to poprzerzucać najlepiej na czysty zewnętrzny dysk (żeby nie infekowało niczego więcej co już tam jest). Partycje do przeformatowania. Tylko uwaga, jeśli to Toshiba to popatrz bo na drugiej partycji może być recovery w postaci obrazu. Skoro lapek ma fabryczny system to po prostu rozpocznij procedurę przywracania (klawisz funkcyjny przy starcie). Zależy to od modelu. Przywróć system, zainstaluj dobrego antywirusa, przeskanuj raz jeszcze, wykonaj płyty recovery. Na końcu podłącz znów dysk zewnętrzny i od razu przekanuj przed kopiowaniem, żeby znów czegoś nie zainfekowało.


RE: Win7 nie włącza sie. - micmic15 - 06.11.2011 22:16

peciaq - jakie streszczenie, nie miałem pojecia co sie dzieje z komputerem wiec jak miałem to streścić? problem opisałem w dużym skrucie, co wiecej? znajomy informatyk rozwiązał problem. Mam dell'a i tak jak w ww przypadku toshiby Windows 7 automatycznie tworzy dodatkową partycie na której zapisuje swój obraz partycji C. Jest gdzieś opisane w internecie jak do tego dojść(nie przez automatyczne propozycje komputera).