Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak pliku NTLDR - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Brak pliku NTLDR (/brak-pliku-ntldr-19331-t)



Brak pliku NTLDR - lukas19902 - 21.10.2011 19:13

Witam
Mam problem od ok. pół roku wyświetla mi się komunikat "Brak pliku NTLDR ....." 3 krotnie instalowałem od nowa Win 7 i nic nie pomogło, Windows odpala ale tylko z płytą.

Proszę o pomoc bardzo dokładną bo słabo operuje plikami systemowymi win7.


RE: Brak pliku NTLDR - peciaq - 21.10.2011 19:54

Jaka wersja systemu i skąd pozyskana?


RE: Brak pliku NTLDR - thermalfake - 21.10.2011 20:47

Czasem na tym dysku gdzieś obok jest Windows XP ?
Na dysku uszkodzony lub jest brak bootloadera. Przyczyną też może być uszkodzony fizycznie dysk twardy.
Najpierw trzeba zrobić jego diagnostykę - ot chociażby pakiet hirens boot cd jest w tym pomocny i zawarte w nim programy takie jak mhdd, victoria czy hd tune.


RE: Brak pliku NTLDR - lukas19902 - 22.10.2011 16:42

Tylko w tym problem że jak zainstalowałem Win 7 po usunięciu XP to wszystko było dobrze, tylko któregoś dnia zrobiłem rest kompa i wyskoczył ten błąd. WIN był zainstalowany z płyty nie oryginalnej ale przegrany z oryginalnego


RE: Brak pliku NTLDR - Portator - 22.10.2011 16:55

Czyli nie legalny i teraz się mści.


RE: Brak pliku NTLDR - thermalfake - 22.10.2011 17:20

Nie ma nic do rzeczy, mógł zgubić nośnik/zniszczyć. O ile ma naklejkę COA jest legalnym użytkownikiem. To są tylko nasze niepotwierdzone domysły.

Jeśli nie masz na dysku żadnych cenniejszych danych:
Podczas rozruchu z nośnika Shift + F10, otworzy się konsola Windows RE
Wpisujesz polecenia

Cytat:diskpart
list disk <- patrzysz pod którym numerem jest Twój hdd, zazwyczaj 0
select disk numer_dysku
clean
exit

Polecenie clean usuwa informacje o partycjach i czyści MBR (miejsce w którym systemy zamieszczają swój kod do rozruchu). Od tego momentu dysk jest czyściutki.
Potem restart i zasuwasz z instalacją po drodze tworząc nowe partycje.