Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Sprawne przejście z XP na "7"... jak? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Sprawne przejście z XP na "7"... jak? (/sprawne-przejscie-z-xp-na-7-jak-1930-t)



Sprawne przejście z XP na "7"... jak? - mrpablo - 27.10.2009 14:10

Witam,

otóż u mnie sytuacja wygląda tak: na C: ma XP i do tego dwie dodatkowe partycje E: i F:, na których jest od groma ważnych plików, których nie chcę stracić (jest ich za dużo żeby pozrzucać jej na płytki czy coś). Więc pomyślałem, że zrobię tak:
przeniosę to co ważne z F: na E: i sformatuję F: potem, wszystko co ważne na E: (i trochę z CUśmiechnięty przeniosę na F: i sformatuję E: i na konću C:. Zainstaluję "7" na C:. No i tu się pojawia moje pytanie. Czy ten ważne plik, co nie zostały sformatowane z F: będę w pełni "współpracować" z nowo zainstalowany OS na partycji C: ? Jeśli nie to jak to inaczej zrobić?

Pozdrawiam, MrPablo


RE: Sprawne przejście z XP na "7"... jak? - dziki314 - 27.10.2009 21:28

Jaką masz partycje systemową < C > chodzi o wielkość Zniesmaczony i jakiego Wina 7 chcesz instalować 32bit czy 64bit


RE: Sprawne przejście z XP na "7"... jak? - slump - 27.10.2009 22:40

Co masz na myśli pod pojęciem pliki?
Jeśli programy to mogą być problemy (brak kompatybilności, potrzeba instalacji programów), jeśli to pliki typu grafika, dokumenty, muzyka to będą działać a jeśli nie to po prostu oprogramowanie typu Office, kodeki trzeba będzie dodać.

Musisz dokładniej opisać jakie pliki masz na myśli.


RE: Sprawne przejście z XP na "7"... jak? - c4rg0r - 30.10.2009 00:20

Witam

Jestem nowa na forum i powiem szczerze, że nie znam się jakoś specjalnie na komputerach. Ogólne pojęcie mam ale daleko mi do specjalisty Uśmiechnięty
Posiadam laptopa Toshiba L300 1A7 na którym mam zainstalowany XP Professional. Dysk jest podzielony na 3 partycje C: ok 50GB, D: ok 120 GB i E: ok 120 GB. Chciałabym przejść na "7" i tutaj mam pytanie. Czy jeśli zainstaluję system na partycji C to D i F zostaną nietknięte, tak jak to było w przypadku XP? Słyszałam, że istnieje ryzyko sformatowania całego dysku, a tego bym nie chciała bo mam tam mnustwo ważnych plików.

Szukałam sporo na ten temat ale nigdzie nie udało mi się trafić na jednoznaczną i wyczerpującą odpowiedź.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Kinga


RE: Sprawne przejście z XP na "7"... jak? - slump - 30.10.2009 01:18

Nic Ci nie grozi do póki sama czegoś nie pomylisz.

Jak chcesz mieć i XP i 7 to 7 koniecznie instaluj na innej partycji. Podczas instalacji czytaj co pisze będzie pytać gdzie instalować i czy oraz co formatować. Wszystko będzie opisane na jakim dysku chcesz instalować a jak formatować będziesz chciała to będzie pisać jaką partycje/dysk.

Podkreślam na innych dyskach/partycjach instaluj systemy.


RE: Sprawne przejście z XP na "7"... jak? - c4rg0r - 30.10.2009 11:02

Dziękuję bardzo za pomoc. Myślę, że dam radę Uśmiechnięty