Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Skalowanie obrazu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Skalowanie obrazu (/skalowanie-obrazu-19277-t)

Strony: 1 2


Skalowanie obrazu - boroPL - 19.10.2011 15:18

Witam, mam taki problem a mianowicie kolega mi powiedział, że skalowanie obrazu można zrobić za pomocą kombinacji klawiszy na klawiaturze, a konkretnie z klawiszem fn. Mój problem polega na tym, że nie mogę w standardowych opcjach w grze ustawić odpowiedniej rozdzielczości, ktoś mógłby mnie uświadomić jak się uporać z tym problemem ?


RE: Skalowanie obrazu - dziki314 - 19.10.2011 17:05

http://windows7forum.pl/showthread.php?tid=13163&highlight=Skalowanie+obrazu
http://windows7forum.pl/showthread.php?tid=1721&highlight=Skalowanie+obrazu


RE: Skalowanie obrazu - boroPL - 20.10.2011 09:27

Admin kazał mi założyć nowy wątek, a więc założyłem. Tylko po co ? jak i tak dostałem linki do tego samego tematu w którym brałem udział.. Problem nie został rozwiązany i wydaję mi się, że nie będzie, bo nie umiem się z tym uporać.


RE: Skalowanie obrazu - peciaq - 20.10.2011 10:54

Admin? Schlebiasz mi Uśmiechnięty
Chodziło mi o to że masz założyć nowy wątek, jeśli w tamtym, przestarzałym, żadne z rozwiązań ci nie pomaga Uśmiechnięty


RE: Skalowanie obrazu - boroPL - 20.10.2011 16:26

Myślałem, że tylko admin może podpinać te niebieskie tabelki hehe
nVIDIA GeForce GT520
to jest moja karta graficzna, ktoś mógłby mi wysłać sterownik po którym wyświetli mi się w panelu sterowania nVIDII opcja skalowania obrazu ?


RE: Skalowanie obrazu - Portator - 20.10.2011 16:54

Cofnij się do postu 2. W załączonych linkach masz wszystko o co pytasz.


RE: Skalowanie obrazu - boroPL - 20.10.2011 16:58

Już przeglądałem ten link 3 razy, nie ma dokładnie tego o co pytam, to co tam jest, a konkretnie Ati CCC próbowałem już zainstalować, ale bez skutku. Wyskakuję mi, że instaluje nieodpowiednie sterowniki.. Dlatego proszę o fachową pomoc i linka z odpowiednimi sterownikami do mojej karty.


RE: Skalowanie obrazu - Portator - 20.10.2011 17:31

http://www.nvidia.com/object/win7-winvista-64bit-268.03-whql-driver.html


RE: Skalowanie obrazu - boroPL - 20.10.2011 19:27

Nieodpowiednie sterowniki do mojego oprogramowania tak jak w poprzednim przypadku, ale zainstalowałem NVIDIA Graphics Driver 266.83 i wszystko jest w porządku, tylko nadal mi nie wyświetla opcji skalowania obrazu. Nie wyskakuje mi ta podgrupa, którą pokazał na screenie użytkownik w temacie, który mi podesłałeś, orientujesz się może co może być nie tak, albo jak wejść w tą opcję, bo ze zmianą rozdzielczości i odpaleniem panelu sterowania po czym miała pokazać się ta opcja też nie poszło..


RE: Skalowanie obrazu - Popiolek - 20.10.2011 20:01

1. PPM na pulpicie.
2. Panel sterowania NVIDIA.
3. Dostosuj obraz i pozycję pulpitu.

Dostosowujesz do własnych potrzeb ustawienia.


RE: Skalowanie obrazu - Portator - 20.10.2011 20:59

Z tego co mi wiadomo to Nvidia zrezygnowała z tej opcji przy panelu dla nowszych sterowników.


RE: Skalowanie obrazu - boroPL - 21.10.2011 08:57

O to chodzi właśnie, że nie ma tej opcji. Są tylko ustawienia 3D i wideo..


RE: Skalowanie obrazu - BOOTanick - 21.10.2011 11:26

dla wersji 280.26 sterowników opcja jest i nazywa się "dostosuj rozmiar i pozycję pulpitu" :]


RE: Skalowanie obrazu - boroPL - 21.10.2011 16:44

Ja w wersji 266.83 nie mogę tego znaleźć, a przejrzałem wszystko dokładnie i w tym jest problem, ktoś się orientuje jeszcze gdzie to może być ?


RE: Skalowanie obrazu - boroPL - 23.10.2011 10:50

Nikt na tym forum nie wie jak rozwiązać ten problem ?


RE: Skalowanie obrazu - Portator - 23.10.2011 15:30

Przecież kolega pisze o wersji 280.26 no to jak masz znaleźć tę opcję u siebie.
Poczytaj proszę to:
http://ittechblog.pl/2010/07/14/odblokuj-skalowanie-rozdzielczosci-w-windows-7/


RE: Skalowanie obrazu - boroPL - 24.10.2011 09:13

Zrobiłem krok po kroku tak jak jest napisane w tym linku i wydaję mi się, że przyniosło to jakieś efekty, bo zainstalował mi się program Grafika HD Intel® w opcji grafiki i dopasowania panelu jest zaznaczone ptaszkiem "Zachowaj skalowanie urządzenia wyświetlającego" tylko jak wchodzę w grę skalowanie nadal nie jest ustawione poprawnie, nadal jest ścięty obraz. Wiesz może jak użyć tego skalowania, aby wszystko działało poprawnie ?


RE: Skalowanie obrazu - boroPL - 26.10.2011 09:36

Ktoś się orientuje, czy nikt na tym forum nie wie o co chodzi ?


RE: Skalowanie obrazu - stingear - 27.10.2011 00:14

Masz kartę graficzną nVidii, a nie Ati, więc CCC Ci nie jest potrzebne, tylko drivery GeForce. Spróbuj zrobić w ten sposób, że będąc ba pulpicie zmniejsz rozdzielczość, powinno Ci wtedy wywalić skalowanie i pojawić się czarne paski. Wtedy odpalasz menadżer konfiguracji nVidii i tam szukasz opcji "Proporcje ekranu" albo czegoś w tym stylu. Jak to znajdziesz, zaznaczasz, że ma zawsze na pełen ekran wyświetlać, zapisujesz zmiany i przywracasz normalną rozdzielczość. Powinno rozwiązać Twój problem. Jest on dosyć powszechny zarówno dla Ati, jak i dla GeForce, ale tym sposobem rozwiążesz go w przypadku obu producentów kart.


RE: Skalowanie obrazu - boroPL - 27.10.2011 09:23

Już to przerabiałem, chodzi o to, że nie ma nigdzie tej opcji co napisałeś. Przewertowałem cały menadżer nVidii i nie mogę tego znaleźć. Z tego co mówili twoi poprzednicy nie wyświetla mi żadnej opcji związanej z obrazem, bo nie miałem czegoś tam zainstalowane a nowsze programy nVidii nie zawierają tej opcji, ponoć producenci z tego zrezygnowali. Dlatego zainstalowałem ten program i w nim jest opcja skalowania obrazu, do tego jest zaznaczona ptaszkiem, ale nie wiem jak mam zrobić żeby w grze obraz był taki jaki być powinien. Konkretnie chodzi o program Grafika HD Intel® tak jak pisałem we wcześniejszych postach.