Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z hibernacją i uśpieniem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problem z hibernacją i uśpieniem (/problem-z-hibernacja-i-uspieniem-19248-t)



Problem z hibernacją i uśpieniem - Sanitarium - 18.10.2011 14:59

Witam
Mam dosyć poważny i uciążliwy problem, którego nie potrafię rozwiązać dlatego zwracam się do Was....

Otóż gdy hibernuje lub daje uśpienie mojego PC z Windows7 to sprzęt się ładnie "wyłącza" i jest ok, ale podczas wybudzania zawsze uruchamia się jakby był źle zamknięty - pyta czy normalnie uruchomić czy w trybie awaryjnym no i rzecz jasna wszystkie dane niezapisane otwarte programy itp. są utracone.

Kompletnie nie wiem co mogę zrobić - na systemowej partycji mam 25GB wolnego a na pozostałych jeszcze więcej, może jakiś błąd pliku hibernacji.

Nie wiem czy dobry dział wybrałem ale pomóżcie proszę. Smutny

Pozdrawiam
Adrian


RE: Problem z hibernacją i uśpieniem - techdive - 18.10.2011 16:46

a czy wybudzałeś system na przykład z uśpienia ruchem myszy?


RE: Problem z hibernacją i uśpieniem - Sanitarium - 18.10.2011 20:28

tzn. powiem tak:
Kiedyś wybudzał mi się często przez urządzenia usb - ale wybudzał się poprawnie, jednak denerwowało mnie to i usunąłem tą opcje w menadżerze zadań i tylko używałem przycisku na obudowie - było dobrze.
Niedawno zauważyłem, że znowu sam się wybudza i już nie wybudzał się poprawnie - znowu na urządzeniach usb tj. myszka/klawa itp. była ta opcja włączona :/ może przez jakąś aktualizacje. Wyłączyłem znowu ale niestety mimo używania włącznika system nie wznawia się poprawnie - on uruchamia się jakby był niepoprawnie wyłączony.


RE: Problem z hibernacją i uśpieniem - techdive - 18.10.2011 21:41

uruchom cmd jako administrator.
wpisz: powercfg -devicequery wake_from_any
uzyskasz listę urządzeń odpowiedzialnych za wybudzenie systemu.
i teraz niestety trzeba się pomęczyć i sprawdzić każde.

więcej odpytań do systemu uzyskasz wpisując: powercfg help


RE: Problem z hibernacją i uśpieniem - Sanitarium - 18.10.2011 21:55

Ok dzięki sprawdzę , ale to wystarczy ? Bo tak jak wspomniałem - nie chodzi mi o to że sam się wybudza bo to już rozwiązałem, tylko że nie się sypie przy uruchomieniu po hibernacji (uruchomieniu przez power) tak jakby się niepoprawnie zamknął sys.

Pozdrawiam


RE: Problem z hibernacją i uśpieniem - techdive - 18.10.2011 22:42

oczywiście samo sprawdzenie nic nie da. Jak już masz listę urządzeń jakie u ciebie są odpowiedzialne za wybudzenie to wiadomo od czego zacząć szukać, ponieważ któreś z nich zrobiło błąd. pokaż co ci się wyświetli to znajdziemy j23.


RE: Problem z hibernacją i uśpieniem - Sanitarium - 18.10.2011 22:52

Niewiele mi mówi większość pozycji.

Tytaj screen listy:
http://min.us/lhOEzJcpnmycD

- aha przypomniałem sobie, że mam drugą klawe na porcie PS2 (podłączona po to druga bo z kumplem grałem we 2 w fife Cwaniak i jedna robiła za wirtualnego PAD'a - taka prowizorka na szybko)

Może to przez tą klawiature... chyba że widzisz coś jeszcze na liście ciekawego.


RE: Problem z hibernacją i uśpieniem - techdive - 19.10.2011 18:44

Ja bym zrobił tak.
1.otwórz menadżera urządzeń.
2. znajdź mysz i otwórz ją. sterowniki/usuń sterownik odłącz mysz i zrestartuj system z klawiatury (klawisz funkcyjny windows
2 razy strzałka w prawo 2 razy do góry i enter.
Jak system się odpali podłącz mysz niech win zainstaluje sterowniki. zobacz jak teraz sie usypia i wybudza.
3.Jeżeli nie pomogło to znowu otwieramy menadżera urządzeń. Jak jest otwarty podłączasz tą 2 klawiaturę jak się ujawni odinstalowujemy stery, odłącz klawiaturę i restart.
sprawdź jak działa po uśpieniu. jak nie pomoże daj znać będziemy myśleć dalej ale z czystym sumieniem możesz przeinstalować chipseta.


RE: Problem z hibernacją i uśpieniem - Sanitarium - 19.10.2011 19:41

Wykonałem te czynności dotyczące klawiatury i myszki - niestety nic się nie zmieniło i przy wznowieniu dalej "Odzyskanie po błędzie systemu Windows".