Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Kłopotliwe przerzucanie plików na partycje systemową - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Kłopotliwe przerzucanie plików na partycje systemową (/klopotliwe-przerzucanie-plikow-na-partycje-systemowa-19213-t)



Kłopotliwe przerzucanie plików na partycje systemową - trendus - 16.10.2011 11:30

Witam
Gdy próbuje przerzucić jakiś plik na partycję C do innego folderu niż mojego użytkownika Windows 7 mówi że: "Dostęp do pliku zabroniony". Muszę wtedy kliknąć "Jako administrator" by plik się przerzucił. Ale gdy próbuję ściągnąć jakiś plik i np. zapisać go do program files to wyskakuje mi okienko że nie mogę go tam zapisać i nic się nie da zrobić. Wszystko to dziwne bo mam konto administratora. Da się to jakoś zmienić bym mógł bez przeszkód przerzucać i zapisywać pliki na C?

Mam Windows 7 Ultimate


RE: Kłopotliwe przerzucanie plików na partycje systemową - poohpiotrek - 16.10.2011 11:51

"do innego folderu niż mojego użytkownika Windows 7". O co chodzi?! A jesteś lognięty na konto administratora? A może jesteś na profilu gościa lub standardowego urzytkownika?


RE: Kłopotliwe przerzucanie plików na partycje systemową - trendus - 16.10.2011 12:01

Jestem zalogowany na konto administratora. Gdy chcę przerzucić jakiś plik do np. Program Files to wyskakuje okienko z napisem "Dostęp do pliku zabroniony". Muszę wtedy kliknąć "Jako administrator" by plik się przerzucił. Tak się dzieje gdy korzystam z Total Commandera. W eksploratorze Windows wyskakuje inne okienko ale z mniej więcej tą samą treścią. Gdy chce przerzucić plik do C:\Users\Mój profil\ to mogę to zrobić bezproblemowo.


RE: Kłopotliwe przerzucanie plików na partycje systemową - stingear - 16.10.2011 12:17

To że masz konto z prawami administratora, nie znaczy że jesteś administratorem. Zawsze będzie Ci wywalać odmowę dostępu do plików i folderów innych kont ze względu na zabezpieczenia prywatności. A jak przenosisz do swojego profilu, to nie wyskakuje żaden problem, ponieważ Ty jesteś jego właścicielem i masz do niego pełne prawa dostępu.


RE: Kłopotliwe przerzucanie plików na partycje systemową - trendus - 16.10.2011 12:39

Więc nie da się tego zmienić? Nawet jak jestem jedynym użytkownikiem?


RE: Kłopotliwe przerzucanie plików na partycje systemową - techdive - 16.10.2011 17:48

komputer/dysk C/ PPM/właściwości/zabezpieczenia
Tam masz edytuj i specjalne i możesz sobie wszystko ustawić. To możesz stosować do poszczególnych folderów.


RE: Kłopotliwe przerzucanie plików na partycje systemową - thermalfake - 16.10.2011 18:55

(16.10.2011 11:30)trendus napisał(a):  Ale gdy próbuję ściągnąć jakiś plik i np. zapisać go do program files to wyskakuje mi okienko że nie mogę go tam zapisać i nic się nie da zrobić.

System nie pozwala trzymać żadnych danych użytkownika zarówno w katalogu Program Files jak i Program Files (x86) ze względu na zabezpieczenia (tak zwana piaskownica). Oczywiście dałoby się przejąć katalog ale bezpieczeństwo systemu zostaje zagrożone.
Jeśli chodzi o resztę @techdive opisał w miarę zrozumiale. W nazwie obiektu musi widnieć twoje konto lub grupa userów do której należysz a poniżej uprawnienia ustawić na pełną kontrolę.