Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z nagrywaniem dźwieku i mikrofonem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Problem z nagrywaniem dźwieku i mikrofonem (/problem-z-nagrywaniem-dzwieku-i-mikrofonem-19210-t)



Problem z nagrywaniem dźwieku i mikrofonem - Nicorett - 16.10.2011 08:56

Witam serdecznie Uśmiechnięty
Otóż mam problem z nagrywanym dźwiękiem i mikrofonem. Posiadam laptopa Acer Aspire 5739 G który ma już wbudowany mikrofon, jako ze zajmuje się nagrywaniem filmów niestety podczas nagrywania Frapsem czy innym podobnym programem w tle słychać szumy. Laptop podczas wytężonej pracy się grzeje co za tym idzie włącza się wentylator stad te szumy pewnie(moje przypuszczenia tylko). Mam jednak swój mikrofon ze słuchawkami ( na innym kompie właśnie na tym mikrofonie wszystko działa dobrze) i chciałabym korzystać z niego. W opcjach systemu nigdzie nie widzę żeby dodać mikrofon drugi a ten wbudowany wyłączyć całkiem. W menedżerze Realteka tez nie widzę opcji zmiany sprzętu do nagrywania. Byłabym wdzięczna za pomoc Uśmiechnięty


RE: Problem z nagrywaniem dźwieku i mikrofonem - tomcio931 - 16.10.2011 18:58

Witaj.
Podłącz ten mikrofon od słuchawek do laptopa (różowe wejście) i samoczynnie powinno Ci się przestawić na ten przy słuchawkach. (może wyskoczyć okno - Jakie urządzenie zostało podpięte - choć nie powinno, to w tedy klikasz mikrofon)

Jeśli nie pomoże jutro zajdę do kolegi bo też ma Acera to sprawdzę jak to przestawić w razie Wu.
Pozdrawiam.


RE: Problem z nagrywaniem dźwieku i mikrofonem - Nicorett - 17.10.2011 12:30

Niestety ten sposób nie działa Uśmiechnięty System widzi tylko ten wbudowany mikrofon a tego wpiętego już nie.


RE: Problem z nagrywaniem dźwieku i mikrofonem - tomcio931 - 22.10.2011 15:15

Witaj, przepraszam lecz zapomniałem całkiem o tym temacie.
Byłem u kolegi, po podłączeniu mikrofonu nic się nie wyświetla tylko automatycznie system wybiera ten mikrofon który został podłączony.
Nie wiem co Ci tutaj poradzić, może zmiana sterowników relateka - chyba że masz najnowsze.
Jeśli nie pomoże to może ktoś inny ma jakiś pomysł.


RE: Problem z nagrywaniem dźwieku i mikrofonem - Portator - 22.10.2011 15:29

Jeżeli mikrofon jest zmontowany razem ze słuchawkami, to wpinasz go do wejścia słuchawkowego i zostanie automatycznie wykryty.


RE: Problem z nagrywaniem dźwieku i mikrofonem - Nicorett - 24.10.2011 09:34

No wiec sprawa ma się tak.. kupiłam drugi mikrofon (tamten już i tak wymagał wymiany) lecz tym razem na wejście USB. Jest lepiej ale efekt mnie nie zadowala w dalszym ciągu słychać to denerwujące buczenie/szum. Na wielu filmach jakie oglądam głos nagrany na filmie jest czysty bez żadnych zakłóceń i u siebie rownież chciałabym taki efekt osiągnąć. Komputer przy okazji przeszedł całkowite czyszczenie w servisie po to żeby wiatrak mi sie tak często nie wlączał. Może jakies inne sterowniki by pomogly ?


RE: Problem z nagrywaniem dźwieku i mikrofonem - peciaq - 25.10.2011 10:42

A instalowałaś w ogóle jakieś nowe sterowniki do tych słuchawek? Sprawdź programem DriverMax, jeśli coś znajdzie do słuchawek to zainstaluj to.


RE: Problem z nagrywaniem dźwieku i mikrofonem - tomcio931 - 25.10.2011 22:41

A te opcje co są przy ustawieniach Kalibracja mikrofonu, formowanie wiązki, tłumienie zakłóceń masz włączone? może wystarczy je włączyć i będzie po sprawie.