Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak odinstalować sterowniki drukarki - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Jak odinstalować sterowniki drukarki (/jak-odinstalowac-sterowniki-drukarki-19200-t)



Jak odinstalować sterowniki drukarki - Dee Jay - 15.10.2011 16:11

Witam

Jakiś czas temu miałem podłączoną do PC drukarkę Epson SX100. Kiedy próbuje ją teraz odinstalować ( gdyż nie działa i już jej nie mam ) przez ccleaner albo panel sterowania/programy/odinstaluj program pojawia się komunikat "nie można usunąć sterownika drukarki. Kiedy wchodzę w Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Urządzenia i drukarki i ppm kasuje drukarkę ona i tak się pojawia za chwilę. Jak się pozbyć tej drukarki z systemu. Używam Win 7 Ultimate x64


RE: Jak odinstalować sterowniki drukarki - trefl - 15.10.2011 16:29

1.Start uruchom i wpisz msconfig. W zakładce uruchomiania sprawdź czy jest zaptaszony start razem z systemem urządzenia Epson(drukarki).Jeśli tak to wyłącz.
2. C:użytkownicy =>nazwa użytkownika=>AppData=>Locale - sprawdź czy jest tam katalog Epson ? lub nazwa drukarki jeśli tak to usuń cały katalog z tą nazwą
3.C:użytkownicy =>nazwa użytkownika=>AppData=>Roaming - - sprawdź czy jest tam katalog Epson ? lub nazwa drukarki jeśli tak to usuń cały katalog z tą nazwą.
Zrestartuj system.


RE: Jak odinstalować sterowniki drukarki - peciaq - 15.10.2011 16:53

Ewentualnie możesz spróbować zewnętrznym software'm, np. Driver Sweeper.


RE: Jak odinstalować sterowniki drukarki - Dee Jay - 15.10.2011 17:57

W msconfig/uruchamianie nie mam nic związanego z Epsonem. Tak samo w katalogu Appdata. :-/ Driver Sweeper również nie widzi żadnych sterowników Epsona a mimo wszystko Windows widzi drukarkę i sterowniki są wykrywane w panel sterowania/usuń programy. Smutny


RE: Jak odinstalować sterowniki drukarki - jacek-placek - 15.10.2011 18:13

Wejdź w Menadżera Urządzeń i tam odinstaluj i usuń to.


RE: Jak odinstalować sterowniki drukarki - Dee Jay - 16.10.2011 00:51

Próbowałem i nawet jak w managerze sprzętu wybiorę by wyłączył urządzenie lub je odinstalował, to w Panelu sterowania i tak widzi jako drukarkę domyślą tego epsona którego teoretycznie już nie powinien wykrywać. :-/


RE: Jak odinstalować sterowniki drukarki - peciaq - 16.10.2011 00:56

A może by z rejestru pousuwać wpisy? Wejść w rejestr i wszystkie hasła z EPSON usunąć na przykład.


RE: Jak odinstalować sterowniki drukarki - jacek-placek - 16.10.2011 03:40

(16.10.2011 00:51)Dee Jay napisał(a):  Próbowałem i nawet jak w managerze sprzętu wybiorę by wyłączył urządzenie lub je odinstalował, to w Panelu sterowania i tak widzi jako drukarkę domyślą tego epsona którego teoretycznie już nie powinien wykrywać. :-/

Tym bym się już nawet nie przejmował, w życiu nie miałem żadnej drukarki ani faxu, a zobacz, co mam-

[Obrazek: 15ffb780e811.jpg]


RE: Jak odinstalować sterowniki drukarki - Portator - 16.10.2011 05:50

Witam. To co pokazuje Jacek, to są urządzenia instalowane z systemem.
Jeżeli jesteś pewny, że fizycznie nie ma już aplikacji to z pewnością jest to bład apletu Dodaj/usuń programy.
Użyj CC > Narzędzia > Odinstaluj programy > zaznacz i usuń wpis. Potem przeczyść rejestr.


RE: Jak odinstalować sterowniki drukarki - Dee Jay - 16.10.2011 13:05

(16.10.2011 00:56)peciaq napisał(a):  A może by z rejestru pousuwać wpisy? Wejść w rejestr i wszystkie hasła z EPSON usunąć na przykład.

Nie znam się na rejestrze ale sprawdzałem tak: Wpisałem regedit w menu start potem edycja/znajdź i podałem frazę Epson i wyskoczyło tylko to
http://img62.imageshack.us/img62/1728/beztytuugvk.jpg

chyba że jakoś inaczej się sprawdza jeszcze rejestr bo nie znam się na tym.

(16.10.2011 05:50)FUNDACJA napisał(a):  Witam. To co pokazuje Jacek, to są urządzenia instalowane z systemem.
Jeżeli jesteś pewny, że fizycznie nie ma już aplikacji to z pewnością jest to bład apletu Dodaj/usuń programy.
Użyj CC > Narzędzia > Odinstaluj programy > zaznacz i usuń wpis. Potem przeczyść rejestr.

Niestety to nie błąd apletu bo w tym oknie co pokazuje jacek mi się i tak wyświetla epson (po deinstalacji z managera urządzeń) i tak samo przy drukowaniu programy wykrywają epsona. :-/ Sam już nie wiem jak się pozbyć tej drukarki:-/ Macie jakieś pomysły jeszcze?


RE: Jak odinstalować sterowniki drukarki - Portator - 16.10.2011 16:33

Nie można usunąć drukarki, jeśli w jej kolejce wydruku znajdują się zadania drukowania. Jeśli próbujesz usunąć drukarkę, gdy są dokumenty oczekujące na wydrukowanie, system Windows poczeka na zakończenie drukowania i dopiero wtedy usunie drukarkę. Jeśli masz uprawnienie do zarządzania dokumentami dla drukarki, możesz anulować wszystkie zadania drukowania, a następnie ponownie spróbować usunąć drukarkę.
O uprawnieniach do drukarki.
http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-Vista/What-are-printer-permissions