Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Strony internetowe ładują się szybko, a pobieranie nie przekracza 30Kb/s. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Strony internetowe ładują się szybko, a pobieranie nie przekracza 30Kb/s. (/strony-internetowe-laduja-sie-szybko-a-pobieranie-nie-przekracza-30kb-s-19188-t)



Strony internetowe ładują się szybko, a pobieranie nie przekracza 30Kb/s. - peciaq - 14.10.2011 20:31

Problemów z moim tzw. sprzętem ciąg dalszy.
Krótkie sprawozdanie z sytuacji - zrobiłem format partycji systemowej, zainstalowałem świeży system, i co zauważam: strony internetowe i ogólnie wyświetlanie w przeglądarce całkiem znośne, pobieranie natomiast (czy to z przeglądarki, czy to aktualizacje dla Windowsa czy też np. bazy wirusów) w niezwykle ślimaczym tempie - ok 20-31 Kb/s..
Ma ktoś jakiś pomysł?
Pozdrawiam


RE: Strony internetowe ładują się szybko, a pobieranie nie przekracza 30Kb/s - DamiaX - 14.10.2011 20:46

Hmm Pokaż wyniki z speedtestu.


RE: Strony internetowe ładują się szybko, a pobieranie nie przekracza 30Kb/s - peciaq - 14.10.2011 20:52

Wyszło download 1,02 MB... zwykle jest to u mnie około 8...


RE: Strony internetowe ładują się szybko, a pobieranie nie przekracza 30Kb/s - LadyInBlue - 14.10.2011 21:10

Jeżeli jest to świeży OS to pewnie Zapora ogniowa przyblokowuje Ci neta. Cwaniak


RE: Strony internetowe ładują się szybko, a pobieranie nie przekracza 30Kb/s - peciaq - 14.10.2011 21:18

To wyłączyć ją?


RE: Strony internetowe ładują się szybko, a pobieranie nie przekracza 30Kb/s - Illidan - 14.10.2011 21:30

Zrób tak:
Wejdź w Start >> Uruchom >> gpedit.msc
Dalej w Edytorze Zasad Grupy w :
Konfiguracja komputera >>Szablony administracyjne >>Sieć >>Harmonogram pakietów QoS
Znajdź teraz "Ogranicz rezerwowalną przepustowość" i wybierz: "Edytuj",następnie ustaw na "Włączone" i niżej "Limit Przepustowości" ustaw na "0". Restart i sprawdź czy jest poprawa.


RE: Strony internetowe ładują się szybko, a pobieranie nie przekracza 30Kb/s - thermalfake - 14.10.2011 21:33

A co pokazuje ping do jakiegoś serwera.

Pobierz testowo z noc.gts.pl


RE: Strony internetowe ładują się szybko, a pobieranie nie przekracza 30Kb/s - peciaq - 14.10.2011 21:38

Ping na speedteście miałem koło 65, zwykle mam 20-23.
Dochodzą prędkości do 50 KB/s teraz i to chyba jedynie dlatego że zmniejszyłem ograniczenie przepustowości do 0%...
Wyłączenie zapory Windowsa również nie pomogło niestety.


RE: Strony internetowe ładują się szybko, a pobieranie nie przekracza 30Kb/s - jacek-placek - 15.10.2011 05:49

Zapora w antywirusie nie blokuje Ci czegoś? Miałem podobną sytuację 2 m- ce temu, okazało się, że modem był padnięty, sprawdzałeś?


RE: Strony internetowe ładują się szybko, a pobieranie nie przekracza 30Kb/s - peciaq - 15.10.2011 09:35

Jak sprawdzić czy modem jest padnięty?
Antywirusa sprawdzałem, i to nie to.
Co jeszcze zauważyłem - w drugim komputerze, który jest połączony kablem, ping jest normalny a prędkość pobierania też: 8 MB/s.
U mnie wartości te są o wiele niższe, tak jak pisałem wyżej, np. pobieranie 1 MB/s..
Sprawdziłem sobie Speedtestem teraz i wyszło o dziwo 6 MB/s, nie zmieniło to jednak prędkości pobierania, dalej oscyluje około 30-40 Kb/s


RE: Strony internetowe ładują się szybko, a pobieranie nie przekracza 30Kb/s - jacek-placek - 15.10.2011 10:29

Próbowałeś Kuba od nowa ustawić reuter? Może w tym jest problem. Swój komp podłącz kablem i zobacz jak się zachowuje, przynajmniej coś się wyeliminujeUśmiechnięty


RE: Strony internetowe ładują się szybko, a pobieranie nie przekracza 30Kb/s - peciaq - 15.10.2011 10:36

Właśnie nie bardzo mogę tym kablem sięgnąć do swojego kompa Zacieszacz Musiałbym straszne przemeblowania robić w domu.
A router ustawiałem 2 dni wcześniej od nowa, co prawda jeszcze na starym systemie, więc nie wiem - ma to jakieś znaczenie?


RE: Strony internetowe ładują się szybko, a pobieranie nie przekracza 30Kb/s - jacek-placek - 15.10.2011 13:36

No ma, wtedy, gdy mi się modem posypał, musiałem od nowa ustawiać. Co Ci szkodzi wklepać nowe dane? To kilka minutCwaniak


RE: Strony internetowe ładują się szybko, a pobieranie nie przekracza 30Kb/s - peciaq - 15.10.2011 17:06

Porobiłem jeszcze speedtesty i wygląda to tak:

speedtest.pl -> DOWNLOAD 6,11 MB / UPLOAD 0,77 MB :: PING 22
speedtest.net >DOWNLOAD 6,18 MB / UPLOAD 1,02 MB :: PING 28
tp/pomiar --> DOWNLOAD 5,66 MB / UPLOAD 0,96 MB :: PING 66


RE: Strony internetowe ładują się szybko, a pobieranie nie przekracza 30Kb/s - jacek-placek - 15.10.2011 17:29

A co miałeś uruchomione dodatkowo, że przy "tp/pomiar" tak Ci skoczył ping?


RE: Strony internetowe ładują się szybko, a pobieranie nie przekracza 30Kb/s - peciaq - 15.10.2011 18:55

Zakładki z forum w Firefoxie i GG. Ale robiłem wszystkie testy przy tych samych warunkach w ciągu nie wiem, może 5 minut.


RE: Strony internetowe ładują się szybko, a pobieranie nie przekracza 30Kb/s - peciaq - 15.10.2011 21:48

Po kablu też kulawo, przed chwilą sprawdzałem.
Nic, dostawca ma coś naprawiać w tygodniu, może to przez to, zobaczymy.


Strony internetowe ładują się szybko, a pobieranie nie przekracza 30Kb/s (rozwiązany) - peciaq - 01.01.2013 23:59

Wątek rozwiązany.