Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
system XP (pc) a Windows 7 brak neta - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: system XP (pc) a Windows 7 brak neta (/system-xp-pc-a-windows-7-brak-neta-19164-t)



system XP (pc) a Windows 7 brak neta - blackjacek - 13.10.2011 20:40

Na wstępie witam Wszystkich użytkowników..Otóż mam (jak dla mnie )wielki problem.
Posiadam PC z systemem XP oraz laptopa Lenovo z Win 7 oraz modem Thompson i neta z Vectry.Zaznaczam że laptop jest dobrze skonfigurowany.Po odłączeniu kabla z PC i podłączając go do laptopa,system nie wykrywa mi połączenia sieciowego.Po prostu zapomniałem konfiguracji jak ustawić sieć w lapku-(..(jakie ustawienia)ale po podłączeniu ponownie kabla do PC oraz wyłączając modem na chwile w Pc śmiga fajnie.Wielkie dzięki z góry za odpowiedzi.Pozdrawiam


RE: system XP (pc) a Windows 7 brak neta - thermalfake - 13.10.2011 22:05

Ze starego PC komenda ipconfig/all lub zajrzeć do właściwości protokołu sieciowego tcp/ip - podejrzewam, że będą ustawione na pobieranie adresu i dns'u poprzez dhcp z modemu (automatycznie).
Teraz to samo musisz zrobić w laptopie, czyli podejrzeć jak jest ustawiony protokół (jeśli inaczej to ustawić tak samo jak wcześniej). Przy włączonym kablu do lapka komenda ipconfi/all. Gdyby się okazało, że przydzielony adres IP zaczyna się z puli 169.x.x.x to modem blokuje połączenie przy użyciu filtrowania adresu mac karty sieciowej (każda sieciówka ma inny fabryczny mac, stąd niemożność wykrycia sieci).
Jedyne wyjście z tej sytuacji to zakup routera z portem wan czyli router dsl (np seria d-link dir 600) z opcją klonowania mac adresu.
Router wpinasz zaraz za modemem - od modemu kabel sieciowy leci do gniazda WAN. Potem z routera jeden kabelek do PC. Do skonfigurowania pozostaje router przez przeglądarkę - adres ip pobierasz z modemu a adres mac karty sieciowej [przepisujesz z owego pc'ta. W ten sposób zostaje oszukany modem bo widzi nadal tak jakby tylko ten pc. Potem przez wifi można sobie ustawić połączenie z innymi urządzeniami. Wtedy korzystasz z dowolnego sprzętu w dowolnej chwili niezależnie który jest włączony.


RE: system XP (pc) a Windows 7 brak neta - blackjacek - 14.10.2011 07:31

Wielkie dzięki za odpowiedz thermalfake,Ale był około dwa tygonie temu gość od kompów,podlączył kabel do lapka coś ustawił w lapku(śieć-właściwości,chyba?)i lapek śmigał.W tym żecz że,nie pamiętam co zrobił?-(


RE: system XP (pc) a Windows 7 brak neta - blackjacek - 14.10.2011 19:00

Zmieniłem adres karty Mac na taki jak ma PC(stacja)śmiga wsio.Dzięki Thermalfake