Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Windows 7 nie widzi antywirusa Avast'a - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Bezpieczeństwo Windows 7 (/bezpieczenstwo-windows-7-15-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Windows 7 nie widzi antywirusa Avast'a (/windows-7-nie-widzi-antywirusa-avast-a-19149-t)



Windows 7 nie widzi antywirusa Avast'a - DamianW7 - 13.10.2011 08:59

Mój antywirus jest normalnie zainstalowany i działa bez problemu tylko od jakiegoś czasu Win7 go nie widzi i "namawia" na wybór konkretnego drogą online. Ktoś spotkał się już z takim problemem, pewnie wystarczy coś w ustawieniach zmienić? Liczę na pomoc, dzieki Uśmiechnięty.

Cytat:Wyniki diagnostyki

Ostrzeżenia

Informacyjne

Objaw: Centrum zabezpieczeń nie zarejestrowała programu antywirusowego.
Przyczyna: Centrum zabezpieczeń nie może zidentyfikować aktywnej aplikacji antywirusowej. Oznacza to, że nie zainstalowano programu antywirusowego lub ten program nie jest rozpoznawany.
Rozdzielczość: 1. Sprawdź, czy jest zainstalowany program antywirusowy.
2. Jeśli program antywirusowy jest zainstalowany i działa, skonfiguruj Centrum zabezpieczeń tak, aby nie monitorowało stanu programu antywirusowego.
Pokrewne: Program antywirusowy



RE: Windows 7 nie widzi antywirusa Avast'a - peciaq - 13.10.2011 11:43

A jesteś zarejestrowany w Avast?
Nie chodzi mi o jakieś płatne akcje, ale po instalacji można przypisać konkretną instalację do konkretnego użytkownika, poprzez rejestrację. Może wtedy system zaskoczy.


RE: Windows 7 nie widzi antywirusa Avast'a - DamianW7 - 13.10.2011 12:11

Nie.
Mam juz jakiś czas Avasta i wczesniej nie bylo takiego problemu, wszystko bylo ok z Win7, a teraz pewne jest to związane z jakąś nową aktualizacją od Win7 i z tego taki dziwny problem.


RE: Windows 7 nie widzi antywirusa Avast'a - jacek-placek - 13.10.2011 12:49

A to laptop jest czy PC? Windows 7 był już czy instalowałeś osobno z płyty?


RE: Windows 7 nie widzi antywirusa Avast'a - DamianW7 - 13.10.2011 13:00

Laptop - Windows 7 juz był, tak jak wcześniej wspomniałem ten problem dopiero teraz sie pojawił.

PS. znalazłem coś takiego

Win7 nie widzi antywirusa


RE: Windows 7 nie widzi antywirusa Avast'a - jacek-placek - 13.10.2011 13:05

To usuń resztki po McAfee, bo to on był zapewne zainstalowany na lapku po zakupie, prawda? Wogóle odinstaluj Avasta, wyczyść lapka po McAfee i dopiero zainstaluj Avasta. Pobierz to narzędzie i użyj do usunięcia- http://download.mcafee.com/products/licensed/cust_support_patches/MCPR.exe


RE: Windows 7 nie widzi antywirusa Avast'a - DamianW7 - 13.10.2011 15:05

Właśnie widziałem jakiś rejestr po McAfee i już go usunąłem. W CClenaer nadal widnieje jeszcze McAfee w programach ale jak zrobie analize to nic nie wykrywa od niego w Narzędziach też nic nie ma od tego antyvirusa.


RE: Windows 7 nie widzi antywirusa Avast'a - jacek-placek - 13.10.2011 15:29

Zrób ja napisałem, nie kombinujUśmiechnięty


RE: Windows 7 nie widzi antywirusa Avast'a - DamianW7 - 13.10.2011 16:10

Pomogło. Dzieki. Zrobiłem tak jak kazałeś post wcześniej i narazie jest ok. Pozdrawiam.

PS. Temat do zamknięcia.