Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Turbo boost. i problem z grafiką? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Turbo boost. i problem z grafiką? (/turbo-boost-i-problem-z-grafika-19009-t)



Turbo boost. i problem z grafiką? - dworas7 - 04.10.2011 19:41

Witam, mam taki problem. Nie wiem jak odpalić Turbo boost w moim procesorze. (LAPTOP ACER 5750G, Win 7 32 BIT HOME PREMIUM)

Intel i5-2410m sandy bridge 2,3ghz z turbo boost 2,9ghz

Więc chciałbym odpalić tego turboboosta np. do gier... Może mi ktoś powiedzieć jak? szukając w "msconfig" nie znalazłem takiej opcji, którą znalazłem w innym temacie.

[Obrazek: 12345e.jpg]

NIE MAM TAKIEGO CZEGOŚ Smutny

---------------------------
Grafika. nVidia GT 540M

Zrobiłem dosyć dużo formatów, z 5. nie wiem czy to mogło coś zepsuć. Przed formatami w grze "LEAGUE OF LEGENDS" miałem 90-160fps. Czasem spadały do 70 przy większej akcji na ekranie.

Teraz mam ciągle 40-60fps a gdy pojawi się jakaś akcja to nawet 10fps!! strasznie wtedy muli gre i gra sie nie przyjemnie, a kupilem komputer (2 miechy temu!) Co może być nie tak? Wyłączyłem synchronizację pionową w panelu ster. nvidia ale nic to nie pomogło.


PROSZĘ O ODPOWIEDŹI, BARDZO MI NA TYM ZALEŻY! POZDRAWIAM!


RE: Turbo boost. i problem z grafiką? - thermalfake - 04.10.2011 20:41

Turbo Boost działa tylko wtedy, gdy w BIOS-ie włączone są następujące parametry: Intel EIST, C1E Support oraz Intel Turbo Boost.
Dwa, żeby sprawdzić czy on rzeczywiście działa odpal sobie np CPU-Z. Jeśli jest OK to zauważysz skoki taktowania np przy uruchamianiu jakiegoś programu.
Twój problem spadku fps może mieć całkiem inną przyczynę.


RE: Turbo boost. i problem z grafiką? - nieboraku - 05.10.2011 12:06

Poza tym, z tego co pamietam TB dziala w maksymalnej wydajnosci tylko na jednym rdzeniu, czyli jak bedzie soft obciazajacy np. 2 rdzenie, TB nie zadziala na maksa Cwaniak

BTW - sprawdzilem na Intelu i prawda jest to co napisalem dla 4 rdzeniowcow. Dla 6 rdzeniowcow maks wydajnosci z TB jest do maksymalnie 2 rdzeni. zrodlo


RE: Turbo boost. i problem z grafiką? - techdive - 07.10.2011 14:45

start/panel sterowania/narzędzia administracyjne/usługi
znajdź Turbo Booster (wszystko jest alfabetycznie ) i kliknij gi 2 razy

Tryb uruchomienia zmień na automatyczny i zastosuj (nie zamykaj okna)
Kliknij przycisk uruchom następnie OK

wszystko już działa

kłaniam


RE: Turbo boost. i problem z grafiką? - Daniel25 - 09.10.2011 16:00

(07.10.2011 14:45)techdive napisał(a):  start/panel sterowania/narzędzia administracyjne/usługi
znajdź Turbo Booster (wszystko jest alfabetycznie ) i kliknij gi 2 razy

Tryb uruchomienia zmień na automatyczny i zastosuj (nie zamykaj okna)
Kliknij przycisk uruchom następnie OK

wszystko już działa

kłaniam

Nie. Nie działa. Nie mam w usługach Turbo Booster ,ani nie ma Intel Turbo. Mam lapka właśnie z intel turbo boost ,a nadal pomimo Waszych rad nie wiem jak to włączyć/aktywować.


RE: Turbo boost. i problem z grafiką? - techdive - 09.10.2011 16:24

Sprawa już jest jasna. Twój model to Acer Aspire 5750 G.
SYSTEM 32 BIT.

Nie będziesz miał turbo boostera. Tylko Win 7 x64 HOME PREMIUM.
Sterowniki tylko do x64.
Ale spróbuj pobrać ten sterownik 7.0.0.1144 z ich strony i zainstaluj. może pójdzie?

Zajrzyj tu: http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers