Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
W jakim folderze na dysku znajduje się Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: W jakim folderze na dysku znajduje się Windows 7 (/w-jakim-folderze-na-dysku-znajduje-sie-windows-7-18966-t)



W jakim folderze na dysku znajduje się Windows 7 - bosser17 - 02.10.2011 20:30

Gdzie na dysku znajduję się obraz płyty systemu windows bo gdy kupiłem laptopa to system był już na dysku i mi w sklepie powiedzieli ze mam zrobić kopie zapisowa ale ja chce tylko obraz a nie wszystko co na dysku mam proszę o jakiekolwiek informacje


RE: W jakim folderze na diysku znajduje sie Windows 7 - thermalfake - 02.10.2011 20:53

A jakiej to jest marki ten laptop ?
Proszę piszcie te szczegóły bo my wróżkami nie jesteśmy. Tak samo jak ktoś idzie do sklepu to tusz do drukarki i mówi, że taki chce ale modelu urządzenia czy numeru pojemnika już nie potrafi udzielić.

Wracając do tematu - są dwa sposoby na przechowywanie systemu
- pierwszym jest ukryta niewidoczna partycja
- drugim jest kolejna partycja np D z katalogiem np HDDRecovery tak jest w Toshibach

Żeby sobie zgrać system na nośnik odzyskiwania (nośnik recovery - sam fabryczny system nic nadto) na pulpicie lub w pasku start znajdź aplikację, zazwyczaj w nazwie ma recovery. Przygotuj ze 2/3 czyste dobrej jakości DVD obojętnie czy +/- R, byle nie RW.


RE: W jakim folderze na dysku znajduje się Windows 7 - stingear - 02.10.2011 21:01

Obraz systemu jest na partycji recovery, która jest ukryta. Dostęp do niej uzyskasz poprzez PPM na Komputer -> Zarządzaj -> Zarządzanie dyskami. Przypisujesz literę do partycji i masz do niej dostęp. Aczkolwiek powinno być, jak pisze kolega thermalfake, skrót uruchamiający aplikację, która pozwoli na wypalenie czystego obrazu na płytach DVD. Zawsze jednak możesz użyć pobranego obrazu z sieci lub pożyczonej od kolegi płyty z tą samą wersją W7(czysty system, nie recovery), co Ty masz i zainstalować go oraz aktywować przy pomocy klucza na naklejce na swoim komputerze. System wtedy także jest w pełni legalny.