Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z klawiaturą - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Problem z klawiaturą (/problem-z-klawiatura-18918-t)



Problem z klawiaturą - musek3 - 30.09.2011 18:30

Witam. Od niedawna mam pewien problem z klawiaturą. Gdy naciskam klawisz "p" wskaźnik przeskakuje mi o jedno miejsce w lewo, czyli przed literą co jest irytujące. Zauważyłam również, że kiedy naciskam strzałkę w lewo dzieje się dokładnie to samo, co przy naciskaniu "p". Natomiast prawa strzałka wywołuje cyfrę "0" i przesuwa wskaźnik w prawo. Proszę o pomoc Zakłopotany


RE: Problem z klawiaturą - stingear - 30.09.2011 18:34

Od kiedy mniej więcej występuje problem? instalowałeś coś? Jaka wersja systemu? Spróbuj użyć kombinacji klawiszy [b]CTRL + SHIFT[b], ona wykonuje zmianę trybu klawiatury. Ewentualnie spróbuj reinstalację klawiatury albo sprawdź ją na innym komputerze, oraz jeśli masz możliwość, sprawdź inną klawiaturę pod swoim komputerem.


RE: Problem z klawiaturą - musek3 - 30.09.2011 19:34

Myślę, że trwa to już trzeci dzień. Kombinację ctrl+shift doskonale znam. Co do sprawdzania klawiatury sprawa jest utrudniona, bo korzystam z laptopa.


RE: Problem z klawiaturą - stingear - 01.10.2011 10:52

Sprawdź, czy problem występuje, dy uruchomisz system w trybie awaryjnym. Możesz także spróbować odpalić linuxa w wersji Live i na nim sprawdzić, czy to problem sprzętowy czy systemowy. Spróbuj użyć funkcji przywracania systemu do czasu z przed wystąpienia problemu. Laptop na gwarancji? Jeśli tak i problem okaże się sprzętowy, to oddaj go do serwisu. Jeżeli zaś na linuxie lub w trybie awaryjnym będzie normalnie działać, to pozostaje Ci format, bo coś Ci nieźle namieszało w systemie. Wejdź także w Menadżer urządzeń, odinstaluj klawiaturę, restart komputera i niech się zainstaluje ponownie. Ewentualnie możesz podłączyć klawiaturę na USB i sprawdzić, czy też ma z tym problem.


RE: Problem z klawiaturą - musek3 - 04.10.2011 21:02

Bardzo dziękuję za sugestie. Jak tylko będę miała trochę czasu to popróbuję...