Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
z W7 home Premium 64 na W7 ultimate - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: z W7 home Premium 64 na W7 ultimate (/z-w7-home-premium-64-na-w7-ultimate-18900-t)



z W7 home Premium 64 na W7 ultimate - 2pacz - 29.09.2011 19:06

Witam Serdecznie

O ok 6 miesiecy posiadam Tohibe Qosmio X505-Q8102 z zainatlowanym od nowosci windowsem 7 Home Premium 64.
Komputer sprwadziłem z usa. w pudełku nie było zadnych płytek z windowsem ani sterownikami itd.

Chciałbym wykasować tego Windowsa i wgrac nowego wondowsa 7 ultimate.
Czy ktos moze mi napisac jak mam dokładnie to zrobić - pytam poniewaz jak włozyłem płyte z windowsem i ustawiłem w biosie odczyt z dvd to wszytsko jest ok - płyta rusza i pojawia sie ekran z instalacja ale nie ma nigdzie opcji zeby wykasowac starego Windowsa itd nie ma tak jak bylo w XP - ze najpierw sie formatowało a pozniej instalowało.

dziękuje i pozdrawiam
2pacz


RE: z W7 home Premium 64 na W7 ultimate - jacek-placek - 29.09.2011 19:31

Jeśli masz oryginalny nośnik, to z poziomu płyty zrób format przed instalacją.


RE: z Windows 7 home Premium 64 na Windows 7 ultimate - thermalfake - 29.09.2011 20:46

Jeśli z drugiej partycji nie usuwałeś recovery to możesz się zastosować do instrukcji przywracania systemu
http://www.pcrecoverydisks.com/toshiba/toshiba-system-restore-windows-7/
Potem na przywróconym systemie warto zrobić nośniki odzyskiwania.

Cytat:Jeśli masz oryginalny nośnik, to z poziomu płyty zrób format przed instalacją.
.....w pudełku nie było zadnych płytek z windowsem ani sterownikami itd.

Format z poziomu płyty na dwa sposoby

- okienkowy z instalatora; formatujesz tylko tą partycję gdzie pierwotnie był system

- z konsoli odzyskiwania
wciskasz shift + f10
wklepujesz

Cytat:DISKPART
LIST DISK
SELECT DISK n - twól wylistowany
clean
exit

.. i jest czyściutki jak łza.

Ogólnie instalacja przebiega jak w napisanym faq - http://windows7forum.pl/instalacja-windows-7-tutorial-t-29.html

Druga sprawa łamiesz postanowienia licencyjne, nie możesz przeskakiwać między wersjami - skoro był Home Premium to tylko taki możesz zainstalować.
Gdyby się okazało, że fabrycznego systemu już nie ma to możesz pożyczyć oryginalny równoważny nośnik OEM i z niego wykonać czystą instalację - o sterowniki i aktywację musisz zadbać sam.


RE: z W7 home Premium 64 na W7 ultimate - jacek-placek - 29.09.2011 21:08

To, że w pudełku nie było płytek odnosiło się do Win 7 Hp a nie UltimateCwaniak


RE: z Windows 7 home Premium 64 na Windows 7 ultimate - thermalfake - 29.09.2011 22:07

Przecież napisał, że nic nie dostał ... nie motaj.


RE: z W7 home Premium 64 na W7 ultimate - jacek-placek - 29.09.2011 22:31

Napisał, że kupił lapka w USA z Windows 7 HP i nie miał żadnej płyty, a następnie, że chce zainstalować wersję Ultimate, więc wierząc, że jest to oryginalny system ( Ultimate ), powinien mieć do niego oryginalną płytę. Jeszcze czytam ze zrozumieniem, nie wiem jak długo, bo lata lecąZacieszacz


RE: z Windows 7 home Premium 64 na Windows 7 ultimate - 2pacz - 30.09.2011 09:31

WItam

Tak zakupiłem oryginalny system Ultimate.
Mam teraz taki problem ze jak pokazuje mi sie ekran instalacyjny i wybiore instaluj to pokazuje mi ze brakuje jakiego sterownika CD/DVD i pokazuje zebym go grał. w komputerze posiadam Blu-ray Disc HL-DT-ST BDDVDRW CT30F. Jak to zrobic ?