Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jaka grafika do gier lepsza, zintegrowana czy dedykowana? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Jaka grafika do gier lepsza, zintegrowana czy dedykowana? (/jaka-grafika-do-gier-lepsza-zintegrowana-czy-dedykowana-18857-t)



Jaka grafika do gier lepsza, zintegrowana czy dedykowana? - Muchapa4774 - 26.09.2011 22:42

Witam . Mam pytanie , czy jak kupiłem laptopa ze zintegrowaną grafiką Intel® HD Graphics Family 2 gb to bd mógł na niej pograć w nowsze gry ? Bo jak na razie to grałem tylko w fife 11 na full detalach i śmiga pięknie . Ale czy dźwignie takie gry jak Battlefield 3 ? I czy ta zintegrowana 2 gb mozna traktowac tak jak dedykowana 1 gb ?


RE: Zintegrowana grafika do gier ? - thermalfake - 26.09.2011 23:49

Nie żartuj sobie.
Napisz lepiej jaki model tego notebooka posiadasz bo tu o dedykowaną grafikę chodzi a nie o za przeproszeniem intelowską słabiznę do gry w pasjansa czy oglądania filmów.
Fifa 11 nie jest wymagającą grą natomiast Bf3 już na pecetach bebechy muszą być dosyć świeże i mocne, żeby ku uciesze wydanych złotówek pograć sobie w tą grę bez pokazu slajdów w przyzwoitej jakości. Do tej gry dedykowane grafiki Nvidia GT5x0M albo Radeona HD6xxxM, przy słabszych wątpię, żeby to wogóle wstało, low-med to i tak max jakie się da wycisnąć. Moim zdaniem taka gra jak podałeś ma prawo bytu ale na znacznie lepszych wydajnościowo laptopach przeznaczonych stricte do grania. Co za przyjemność ciupać przy 10-20fps w niskich lub co najwyżej średnich detalach i to bez wodotrysków.
Zintegrowana o której piszesz, w momencie faktycznego zapotrzebowania może ale wcale nie musi wykorzystać dodatkową pamięć wydzieloną z RAM-u (przykładowo masz 4GB to grafika obetnie dodatkowo maximum 1GB z niej) stąd te maksymalne 2GB.


RE: Zintegrowana grafika do gier ? - stingear - 27.09.2011 06:30

Zintegrowana grafika nadaje się tylko do obejrzenia filmów i internetu oraz do pracy na programach biurowych itp. Nie nadaje się do wymagających aplikacji. Jak masz sukać laptopa z dobra grafiką, to tylko z nVidią.Ta grafika najprawdopodobniej nie ma własnej pamięci, tylko korzysta z zainstalowanego RAM'u. Jak chesz komputer do gier to kup stacjonarny, wyjdzie taniej i lepszy kupisz. Dobry latrop kosztuje około 3 tyś, ale tu nasuwa się pytanie, co kto uważa za dobry i czego wymaga.


RE: Zintegrowana grafika do gier ? - Muchapa4774 - 29.09.2011 18:57

To skopiowałem ze speccy :

System Operacyjny
MS Windows 7 Home Premium 64-bit SP1
CPU
Intel Core i7 @ 2.00GHz 45 °C
Technologia Sandy Bridge 32nm
RAM
4,00 GB 1-Kanałowy DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)
Płyta Główna
SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. RC530/RC730 (CPU 1) 47 °C
Grafika
Generic PnP Monitor (1366x768@60Hz)
(Illegal Vendor ID)
Dyski Twarde
488GB Western Digital WDC WD5000BPVT-35HXZT1 (SATA) 34 °C
Napędy Optyczne
DTSOFT Virtual CdRom Device
TSSTcorp CDDVDW TS-L633J
Audio
Realtek High Definition Audiom

Procek do 2.9 Ghz przy grach się podkręca . Jak na razie grałem na nim w fife 11 na full detalach bez problemu i Crysisa 2 od kumpla pożyczyłem i również na full bez problemów .


RE: Zintegrowana grafika do gier ? - thermalfake - 29.09.2011 20:09

Na Origin od dziś jest dostępna do testów beta. Pograsz zobaczysz i zadecydujesz czy kupić oryginał.


RE: Jaka grafika do gier lepsza, zintegrowana czy dedykowana? - Muchapa4774 - 02.10.2011 20:50

Jak tak pisałeś to już myślałem , że sobie na prawdę nie pogram , ale ściągnąłem z Origin Battlefielda 3 beta i wszystko ładnie poszło . Także myślę, że temat do zamknięcia .


RE: Jaka grafika do gier lepsza, zintegrowana czy dedykowana? - thermalfake - 02.10.2011 21:15

No i jak to chodzi ? Przede wszystkim na jakiej grafice bo nigdzie nie mogłem się wczytać co to za układ graficzny. Na razie to jest beta a do wydania oficjalnej wersji zawsze się coś może zmienić lub potem bardziej zamulać.


RE: Jaka grafika do gier lepsza, zintegrowana czy dedykowana? - Muchapa4774 - 06.10.2011 19:47

W ustawieniach battlefielda 3 mam na high niektóre i niektóre na ultra i gra chodzi płynnie . Co do grafiki to Ci nie powiem jaka ona jest dokładnie , bo nie wiem jak to sprawdzić . Mam tylko screena (wpisałem w 'uruchom' Dxdiag i wziąłem zakładkę 'ekran') [Obrazek: grafikaq.png]

Uploaded with ImageShack.us