Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Doradca uaktualniania systemu Windows 7 - problem z uruchomieniem aplikacji - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Doradca uaktualniania systemu Windows 7 - problem z uruchomieniem aplikacji (/doradca-uaktualniania-systemu-windows-7-problem-z-uruchomieniem-aplikacji-1879-t)



Doradca uaktualniania systemu Windows 7 - problem z uruchomieniem aplikacji - jarzynekk - 25.10.2009 09:55

Mam problem z uruchomieniem tej aplikacji. Odpalam, komp chwilę myśli i nic. Aplikacja się nie instaluje, nie włącza się. Chwilowo wskakuje do procesów po czym znika. Czy ma ktoś taki problem? I jak temu zaradzić?

Posiadam roczny laptop Toshiba z Windowsem XP Sp3 Home.


RE: Doradca uaktualniania systemu Windows 7 - problem z uruchomieniem aplikacji. - Adam3837 - 25.10.2009 10:20

Jest tam notka. W przypadku instalacji w systemie Windows XP powinniśmy posiadać program .NET Framework 2.0 lub nowszy.
Masz zainstalowane?


RE: Doradca uaktualniania systemu Windows 7 - problem z uruchomieniem aplikacji - jarzynekk - 25.10.2009 11:50

Mam zainstalowaną każdą wersję tego dodatku NET framework
Od wersji 1.0 do 3.5. Dziwi mnie fakt iż ikona tego Doradcy jest takby standardową ikoną windosowką (niebieski ekranik lub okienko z białym tłem) Może ktoś skojarzy to z jakimś problemem.


RE: Doradca uaktualniania systemu Windows 7 - problem z uruchomieniem aplikacji - slawektor - 25.10.2009 12:12

(25.10.2009 11:50)jarzynekk napisał(a):  Dziwi mnie fakt iż ikona tego Doradcy jest takby standardową ikoną windosowką (niebieski ekranik lub okienko z białym tłem) Może ktoś skojarzy to z jakimś problemem.

To znaczy? Nie tak jak tutaj ->> Zobacz


RE: Doradca uaktualniania systemu Windows 7 - problem z uruchomieniem aplikacji - jarzynekk - 26.10.2009 11:47

Nie... w ogóle nie włącza mi się jakiekolwiek okienko. Chodziło mi o ikonkę ale to chyba nie ma znaczenia bo na innym kompie jest tak samo a ktreator instalacyjny się włączył. A u mnie tylko na chwilę klepsydra przy kursorze się pojawia i nic. Ten programik jest tylko do sprawdzenia czy W& posiada sterowniki, czy nie wsytąpią znane błedy. I tylko mi na tym zależy zanim będę instalował. może jest jakiś inny sposób by sprawdzić zgodność sprzętu z W7 ?


RE: Doradca uaktualniania systemu Windows 7 - problem z uruchomieniem aplikacji - slawektor - 26.10.2009 11:57

Raczej nie, to jest specjalnie tylko w tym celu przygotowane przez Microsoft, zobacz na tej wersji doradcy: http://download.microsoft.com/download/E/9/E/E9EDBAA5-FC4F-417E-835F-2908D69E53D4/Windows7UpgradeAdvisorSetup.exe . Program antywirusowy Ci tego nie blokuje? Uruchamiasz jako administrator?


RE: Doradca uaktualniania systemu Windows 7 - problem z uruchomieniem aplikacji - jarzynekk - 26.10.2009 12:21

Raczej antivirus nie blokuje bo na drugim kompie działał mimo tego iż jest ten sam antivirus. Odpalam jako administrator. Teraz jestem w robocie. Jak wrócę to sprawdzę tą wersję co podałeś i dam znać.


RE: Doradca uaktualniania systemu Windows 7 - problem z uruchomieniem aplikacji - jarzynekk - 26.10.2009 18:37

Odpaliłem tą wersję co podałeś i dalej nic. Antivir miałem wyłączony. Inne sugestie?
Dobra, ogarnąłem. Utworzyłem nowe konto użytkownika. I na nim poszło. Najwyraźniej jakiś syf siedzi na moim dotychczasowym koncie, bedę musiał to wylukać i usunąć. Dzięki za pomoc, temat zamknięty.