Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Podłączenie dysku do innego komputera, niewidoczne dane? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Bezpieczeństwo Windows 7 (/bezpieczenstwo-windows-7-15-f)
+--- Wątek: Podłączenie dysku do innego komputera, niewidoczne dane? (/podlaczenie-dysku-do-innego-komputera-niewidoczne-dane-18771-t)



Podłączenie dysku do innego komputera, niewidoczne dane? - gorskiharnas - 22.09.2011 17:58

czy po odłączeniu dysku z komputera i podłączeniu go poprzez obudowę z kablem usb do innego komputera będą widoczne dane z partycji systemowej "C"? Dokładniej chodzi o to: masz dysk w komputerze, 2 partycje: jedna systemowa, druga na dane "D". Odłączasz ten dysk, wkładasz go do obudowy, która ma wyjście usb i poprzez ten interfejs podłączasz ten dysk do innego komputera. Uruchamiasz ten drugi komputer z podłączonym dyskiem pierwszego komputera i oprócz danych komputera nr 2 widzisz dane z partycji "D" komputera nr 1. A czy widać też dane z partycji "C" komputera nr 1, chodzi o dane systemu oraz inne np. z folderu "Moje Dokumenty" czu "Program Files"? Chyba znam odpowiedź na to pytanie, ale chciałem się upewnić. Ciekawe jest to, bo jeśli widać te dane z partycji "C" to są one słabo chronione, można rozkręcić kompa, wyjąć dysk, podłączyć do innego kompa i ma się czyjeś dane. A jeśli dane z partycji "C" nie są widoczne na innych komputerach po takim podłączeniu to wtedy należy wszelkie dane trzymać na partycji systemowej a kopię danych zabezpieczyć Uśmiechnięty


RE: czy po odłączeniu dysku z komputera i podłączeniu go poprzez obudowę z kablem usb - baranek11 - 22.09.2011 18:03

Oczywiście, że są widoczne.


RE: czy po odłączeniu dysku z komputera i podłączeniu go poprzez obudowę z kablem usb - gorskiharnas - 22.09.2011 18:12

tak myślałem, nic zatem trzeba samemu pomyśleć jak tu zabezpieczyć dane Uśmiechnięty
a jakby ustalić hasło na dostęp do partycji "D" a nawet do "C" to czy po takim podłączeniu też będą widoczne dane czy trzeba będzie podać owe hasło?