Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 zmiana procesora - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Windows 7 zmiana procesora (/windows-7-zmiana-procesora-18754-t)



Windows 7 zmiana procesora - Karpow - 22.09.2011 07:08

Witam

Nigdy nie miałem problemów w tej materii aż do wczoraj. Zmieniłem procesor z T5550 na T8300 w laptopie. Śmigał ładnie pięknie, ale zauważyłem, że windows strasznie dziwnie ustawia mnożniki i napięcia. Mam ASUS G1Sn i uzywam oprogramowania power 4 gear tej marki. I tak na podłączonym zasilaczu:
- profil max performence - działał tak że procesor miał cały czas swoje 2,4 ale co 3 sekundy na tyle samo czasu go podkręcał na 2,6 więc dziwna sprawa ( chociaż się nie grzał to i tak nie chciałem by był podkręcony )
- reszta profili tez zawsze miała z 2 poziomy - albo max albo 300 mhz mniej
- każda zmiana w jakimkolwiek profilu nic nie zmieniała - ani przez program ani w windowsie

- te same profile na baterii działały poprawnie ... zwalniały się do 700 i przyspieszały do 2,4 - chociaż tez nie reagowało na żadne zmiany.

Postanowiłem odinstalować oprogramowanie ASUSA co poskutkowało tym że na każdym profilu procesor działa na poziomie 1,2 ghz lub 700 mhz i nic więcej i już nic nie pomaga. Punkt przywracania systemu nie pomoże - a w trybie awaryjnym procesor działa z pełna prędkością bez problemu

Więc tak Laptop to G1Sn ... Windows 7 Business ze wszystkimi aktualizacjami jakie oferuje microsoft
Moje pytanie jak się z tym uporać by w końcu zaczął procesor pracować na normalnym poziomie ? Gdzie są ustawienia zasilania zapisywane ?

Za wszelkie błędy itp. przepraszam Cwaniak