Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z uruchomieniem nowego dysku - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Problem z uruchomieniem nowego dysku (/problem-z-uruchomieniem-nowego-dysku-18612-t)



Problem z uruchomieniem nowego dysku - kris86 - 15.09.2011 16:29

Witam
Po otrzymaniu nowego dysku z serwisu (samsung 502HJ) nie mogę go w ogóle uruchomić. Czy jest możliwe że owy nowy dysk jest uszkodzony? Czuć że talerze wirują, ale nie "chroboczą" głowice, jak uruchomię komputer strasznie długo trzeba czekać aż załapie "uruchamianie Windows" i nie wykrywa go w biosie. Zmieniłem taśmę, ale nic. Dysk jest niby w trybie AHCI ale też nic, jak i również w trybie IDE. Zarządzanie dyskami też go nie wykrywa. Proszę o dalsze rady bo nie wiem co już robić....


RE: Problem z uruchomieniem nowego dysku - thermalfake - 15.09.2011 16:36

Jaka płyta główna ?


RE: Problem z uruchomieniem nowego dysku - kris86 - 15.09.2011 16:52

Asus p5q se wcześniej nie miałem problemów z tym dyskiem, tylko nagle zaczął chrobotać więc mi wymienili na nowy.


RE: Problem z uruchomieniem nowego dysku - thermalfake - 15.09.2011 20:51

Problem może być z kablem sygnałowym lub gdzieś jest niedociśnięty, to samo z kablem zasilającym a szczególnie trzeba zwrócić uwagę na przejściówki molex-sata.
Jeśli nie masz pewności podłącz dysk do innego sprzętu albo poproś serwis o szybkie sprawdzenie na miejscu.

[Obrazek: biosv.jpg]


RE: Problem z uruchomieniem nowego dysku - kris86 - 15.09.2011 21:20

Niestety ale dysk chyba jest martwy dlaczego tak myślę? Bo nie używam przejściówki tylko mam wtyczkę odrazu na Sata, i zasilanie jest z tej samej linii co 2 dysk i on działa, kabel sygnałowy zmieniłem i nawet wejście sata i dalej nic, a wcześniej w tym miejscu był stary dysk który normalnie pracował do czasu. I na koniec po ponad 4 godz jak dysk jest podłączony jest kompletnie zimny czyli nie pracuje. Więc albo jest coś nie tak albo jest kompletnie padniętySmutny Ale możliwe że serwis przed wysyłką nowego dysku nie sprawdza czy jest on sprawny?