Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
System nie zapmiętuje tapety - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: System nie zapmiętuje tapety (/system-nie-zapmietuje-tapety-18567-t)

Strony: 1 2


System nie zapmiętuje tapety - mackus - 13.09.2011 06:43

Problem polega na tym, że w momencie gdy zmieniam tapetę, jest wszystko ok, po restarcie wraca do jednej którą ustawiłem czas temu (nie jest to tapeta domyślna). Próbowałem przez prawy przycisk myszy personalizuje itp...ale wydaje mi się, że jest to kolejny błąd Windows7 Home Premium... na Windows7 Ultimate nie miałem takich problemów.


RE: win7 nie zapmiętuje taptey - Nostromo - 13.09.2011 13:45

Zaznacz i zapisz zmianę po wybraniu tapety:


RE: Mój Windows7 nie zapmiętuje tapety - mackus - 14.09.2011 05:18

Robiłem tak wcześniej, ale dla pewności zrobiłem jeszcze raz, no i zaraz po starcie jakieś 2s miałem tapetę która ustawiłem, potem jednak wróciła stara tapeta:/ gdzieś głębiej leży problem. z góry dziękuję za odpowiedxo


RE: Mój Windows7 nie zapmiętuje tapety - Portator - 14.09.2011 06:43

Spróbuj inaczej. W oknie Tło pulpitu, kliknij Wyczyść wyszystko. Potem kliknij Wybierz i ustaw jakąś inną tapetę. Zapisz zmiany, zapisz nową kompozycję i sprawdź.


RE: System nie zapmiętuje tapety - mackus - 15.09.2011 22:17

No niestety to również nie pomogło, nawet po usunięciu tej kompozycji (tej z niechcianą tapetą) po restarcie wraca. Spróbuję ją zedytować, może zaskoczy...bo usunąć się jej nie da, gdyż po restarcie znowu wraca, ustawienie innej kompozycji także nic nie daje, gdyż po ponownym uruchomieniu po chwili wraca stara tapeta


RE: System nie zapmiętuje tapety - Portator - 16.09.2011 05:33

Jaka to kompozycja?
Przejmij ją na własność a potem usuń z katalogu:
C > Windows > Resources > Theme.


RE: System nie zapmiętuje tapety - mackus - 16.09.2011 06:59

(16.09.2011 05:33)FUNDACJA napisał(a):  Jaka to kompozycja?
Przejmij ją na własność a potem usuń z katalogu:
C > Windows > Resources > Theme.

tak, tylko że on figuruje jako "nie zapisana kompozycja|" i ciągle wraca po restarcie. Próbowałem ją usunąć z panel sterowania>wygląd i personalizacja>personalizacja, ale mimo usunięcia wraca...w tym katalogu co podałeś niestety jej nie ma....To musi być jakiś błąd, ponieważ na początku tapety ustawiały się noramalnie. Pewnie chodzi o uprawnienia administratora czy coś w tym stylu. Mam dwa konta : swoje jako administrator i jakieś asus, które wydaje się mieć większe prawa ode mnie.. i którego nie da się usunąć


RE: System nie zapmiętuje tapety - Portator - 16.09.2011 07:52

W oknie Personalizacji kliknij jakąś kompozycje Aero, np krajobrazy. Wejdź w Tło pulpitu. Sprawdź czy przy każdej tapecie jest zaznaczenie, kliknij zapisz. Wróć do głównego okna. Najedź na poprzednią kompozycję, PPM usuń. Jezeli nowa będzie jako nie zapisana, to ją zapisz. Zaloguj ponownie.


RE: System nie zapmiętuje tapety - Portator - 17.09.2011 06:12

Jeżeli Twój komputer to Asus, zrób tak:
( wszystko spowodowane jest przez Asus'owy program "Power4Gear Hybrid" i jego funkcję "Battery Deskopt Saving".
wystarczy otworzyć program i w prawym dolnym rogu przy funkcji "Battery Deskopt Saving" wybrać "No" czyli wyłączyć funkcję. )
Wypowiedź zawarta jest w wątku:
http://windows7forum.pl/samoczynna-zmiana-tapety-i-ustawien-paska-zadan-t-15524.html


RE: System nie zapmiętuje tapety - mackus - 17.09.2011 18:08

(17.09.2011 06:12)FUNDACJA napisał(a):  Jeżeli Twój komputer to Asus, zrób tak:
( wszystko spowodowane jest przez Asus'owy program "Power4Gear Hybrid" i jego funkcję "Battery Deskopt Saving".
wystarczy otworzyć program i w prawym dolnym rogu przy funkcji "Battery Deskopt Saving" wybrać "No" czyli wyłączyć funkcję. )
Wypowiedź zawarta jest w wątku:
http://windows7forum.pl/samoczynna-zmiana-tapety-i-ustawien-paska-zadan-t-15524.html
dzięki Cwaniak, wreszcie, bo było to już irytujące...;/


RE: System nie zapmiętuje tapety - mackus - 17.09.2011 20:17

jednak nie działa, nie mam takiej opcji w tej aplikacji, znalazłem ją w zakładce advanced, dałem w każdym profilu disable, i jednak nadal to gówno wróciło...:/
[Obrazek: 642_chuj_tn.jpg]
cały czas wraca ta kompozycja, mimo tego, że ją usunąłem wcześniej...:/ już mi ręce opadają


RE: System nie zapmiętuje tapety - jacek-placek - 17.09.2011 20:57

Odinstaluj niepotrzebne aplikacje Asusa. Mam również Asusa i to zrobiłem w pierwszych minutach po zainstalowaniu systemuUśmiechnięty


RE: System nie zapmiętuje tapety - mackus - 17.09.2011 21:13

no dobra, ale co konkretnie? nie które są całkiem przydatne...ja wiem, że trochę lamerskie, ale się już przyzwyczaiłem...


RE: System nie zapmiętuje tapety - jacek-placek - 17.09.2011 21:46

Zrobiłem to tak- włożyłem płytkę Asusa, otworzyłem co jest do zainstalowania i po kolei szukałem w googlach co jest potrzebne, a co nieUśmiechnięty Nie pamietak już co wywaliłem, bo było to dość dawnoUśmiechnięty Tu masz temat z jakiegoś forum, może będzie pomocny - http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=44260

A tutaj jeszcze jedna stronaUśmiechnięty http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=30492


RE: System nie zapmiętuje tapety - Portator - 18.09.2011 06:30

Spróbuj jeszcze zmienić plan zasilania na Performance.
Ja miałem wszystkie programy Asusa w katalogu Asus Utility. Pozostawiłem tylko:
Power4 Gear
Win Flasz
klawisze multimedialne, czyli związane z Hotkey.
Reszę usunąłem przez Revo Uninstaller.
Jeżeli możesz to pokaż co masz w:
C > Windows > Resources > Theme.
i aplecie Personalizuj.


RE: System nie zapmiętuje tapety - mackus - 18.09.2011 12:12

[URL="http://zapisz.net/view.php?filename=848_theme.jpg"][Obrazek: 848_theme.jpg][/URL]
z programów od asusa mam: asus ap bank, asus webstorage, ai recover burner, asus virtual camera, control deck, fancy start, fast boot, live frame, power4gear hybrid, winfalsh no i resztę takich jak: te od hotkey, bluetooth, catalyst, creative audigy. Teraz udało mi się włączyć komputer i miałem jakąś kompozycje z neta pobraną i nawet nie mignęła ta z która się męczyłem, zobaczę jak będzie dalej


RE: System nie zapmiętuje tapety - Portator - 18.09.2011 15:55

Przecież nie masz żadnej zainstalowanej kompozycji poza systemowymi.
W jaki sposób instalujesz to co masz ściągnięte i gdzie?
Czy są one , te nowe widoczne w oknie Personalizacji?


RE: System nie zapmiętuje tapety - mackus - 18.09.2011 21:17

[Obrazek: 753_bez_tytu_u_tn.jpg]
faktycznie tego nie ma, ale komopzycje są dostępne w presonalizuj


RE: System nie zapmiętuje tapety - Portator - 19.09.2011 05:49

Kompozycje masz uruchomione a nie zainstalowane.
Włącz jakąś z sekcji Kompozycje aero. Wszystkie z górnej części okna usuń.
Pobrany przez Ciebie plik kompozycji, np: Zamki zainstaluj ( nie uruchamiaj ).
Zrób to w/g instrukcji w dziale Porady.
http://windows7forum.pl/instalacja-styli-wizualnych-podmiana-pliku-explorer-exe-tutorial-t-4269.html


RE: System nie zapmiętuje tapety - mackus - 20.09.2011 15:57

ej bez kitu, za każdym razem am to tak wykonywać? nie wieże, że nie ma jakiegoś łagodniejszego sposobu zmiany tapety....tylko jakieś podmiany, cuda...przecież to paranoja jest.... oczywiście dzięki za pomoc, jednak takie coś to nie jest rozwiązanie, pierwszy raz z czymś takim się spotykam...trzeba znaleźć przyczynę i usunąć to shit