Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Backup programów i danych przed formatem (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Backup programów i danych przed formatem (rozwiązany) (/backup-programow-i-danych-przed-formatem-rozwiazany-18363-t)



Backup programów i danych przed formatem (rozwiązany) - CmK1990 - 01.09.2011 15:28

Witam, Posiadam Windows 7 Ultimate x64.
Pomyślałem, że przydałby mi się format dysku, a dokładniej partycji systemowej. Jednak odpycha mnie fakt, że po formacie muszę instalować te wszystkie sterowniki programy... Czy istnieje może jakiś sposób/program na zrobienie backupu programów i danych z partycji by po formacie jakoś sobie wczytać i zainstalować wszystko masowo?

Mam nadzieję, że ktoś zrozumie o co mi chodzi. Pozdrawiam


RE: Backup programów i danych przed formatem. - peciaq - 01.09.2011 18:56

Jak masz drugi dysk, to możesz użyć programu do klonowania i potem spowrotem... Aha, ale to nic nie da na programy, jeśli nie masz ich na jednej partycji z dyskiem.


RE: Backup programów i danych przed formatem. - Portator - 01.09.2011 19:25

Programy będziesz musiał instalować ponownie. Natomiast możesz zrobić kopię wszystkich sterowników, programem np: Driver Max - ma opcję robienia kopii i przywracania.


RE: Backup programów i danych przed formatem. - thermalfake - 01.09.2011 20:01

Norton Ghost - kopia partycji systemowej do pliku *.gho na inną partycję/dysk już po skonfigurowaniu systemu pod siebie. Kilka(naście) minut przywracania i problem z głowy. Można użyć innego alternatywnego oprogramowania. Klonowanie bezpośrednio disk-to-disk jest uciążliwe o ile nie mamy pod ręką innego hdd, który możemy na to przeznaczyć.


RE: Backup programów i danych przed formatem. - jakubi - 02.09.2011 10:40

Tak to jest sposób tylko te klony o których piszecie nic nie dadzą bo skoro człowiek chce sobie zrobić formata to raczej nie po to żeby później odtworzyć z obrazu cały dysk / partycję bo i tak będzie miał taki sam śmietnik jak przed formatem.

CmK najlepiej zrzuć sobie wszystkie dane na inną partycję lub nośnik np USB i postaw system od zera, a później doinstaluj programy i sterowniki - zajmie Ci to trochę czasu ale będziesz miał pewność, że system masz postawiony na świeżo!


RE: Backup programów i danych przed formatem. - CmK1990 - 02.09.2011 14:06

Zrobię raczej tak, zainstaluje świeży system, następnie ręcznie wszystkie programy sterowniki - i wtedy zrobię obraz dysku by mieć na przyszłość. Czy to jest mądre rozwiązanie czy nic mi to nie da?


RE: Backup programów i danych przed formatem. - jakubi - 02.09.2011 14:34

No tak jest najsensowniej robić obraz dysku. Stawiasz na czysto system, programy, sterowniki i robisz obraz. Później jak Ci się coś posypie odtwarzasz obraz i masz taki sam stan jak na moment, w którym ten obraz zrobiłeś.


RE: Backup programów i danych przed formatem. - CmK1990 - 02.09.2011 17:01

Jakim programem najlepiej, najpewniej zrobić obraz?


RE: Backup programów i danych przed formatem. - Portator - 02.09.2011 17:11

Zobacz Norton Ghost
http://www.dobreprogramy.pl/Norton-Ghost,Program,Windows,12025.html


RE: Backup programów i danych przed formatem. - jakubi - 04.09.2011 10:42

Ja ostatnio testowałem program, który się nazywa DriveImage XML 2.22 i znajdziesz go na pakiecie Hirens pod tyhm adresem. http://www.hirensbootcd.org/download/

Pobierasz obraz i wypalasz, a później odpalasz ten programik i jest on o tyle fajny, że umożliwia wykonanie Ci kopii partycji z systemem podczas działania systemu więc nie musisz restartować kompa i odpalać kompa z płyty. No i jest darmowy!


RE: Backup programów i danych przed formatem. - CmK1990 - 04.09.2011 11:51

Dzięki wszystkim za pomoc.
Postawiłem nowy system wraz ze sterownikami i najpotrzebniejszymi programami po czym zrobiłem backup programem Norton Ghost 15.

Temat do zamknięcia.