Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Sterowniki do Kamery w laptopie.! - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Sterowniki do Kamery w laptopie.! (/sterowniki-do-kamery-w-laptopie-18362-t)



Sterowniki do Kamery w laptopie.! - djp4ko - 01.09.2011 15:07

Witam. Posiadam Laptopa "Compal HLB2". Nie mam pojęcia jakie sterowniki zainstalować do wbudowanej kamerki w laptopie web cam. Jest w stanie ktoś mi pomóc?Uśmiechnięty


RE: Sterowniki do Kamery w laptopie.! - Nostromo - 01.09.2011 15:17

Polecam zaznajomienie się z wątkiem Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada).


RE: Sterowniki do Kamery w laptopie.! - stingear - 01.09.2011 17:08

Użyj programu Driver Max do aktualizacji sterowników kamery. [urln=http://chomikuj.pl/stingear/Kamera,366758936.rar]KLIK[/urln] Pobierz i uruchom, jeżeli wyświetli obraz, to znaczy że kamera działa. Ewentualnie drivery do kamery znajdziesz na stronie producenta laptopa. Te pod Vistę także działają.


RE: Sterowniki do Kamery w laptopie.! - djp4ko - 01.09.2011 18:39

(01.09.2011 15:17)Nostromo napisał(a):  Polecam zaznajomienie się z wątkiem Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada).

Ten wątek nie istnieje.
Gdy włączam program wyskakuje "error 8007045a: Cannot create video capture filter"


RE: Sterowniki do Kamery w laptopie.! - stingear - 01.09.2011 19:22

Nie w każdej kamerze ta aplikacja działa, więc się nie martw. Dałem tylko w celach testowych. A jak ma się sprawa ze sterownikami w DriverMax? Płyty z driverami pod Vistę nie posiadasz czasem? Jeśli tak, to na niej masz odpowiednie sterowniki. Daj screen z Menadżera urządzeń z rozwiniętym apletem "Urządzenia do obrazowania". Jaki to producent laptopa? To jakaś niemiecka "chińszczyzna"? Pierwszy raz się spotykam z czymś takim, a co za tym idzie, możesz mieć duży problem wogóle znaleźć sterowniki. Tak jak wcześniej pisałem, DriverMax. Jeśli on nie pomoże, to nic już nie pomoże.


RE: Sterowniki do Kamery w laptopie.! - thermalfake - 01.09.2011 22:15

(01.09.2011 19:22)stingear napisał(a):  Jaki to producent laptopa? To jakaś niemiecka "chińszczyzna"? Pierwszy raz się spotykam z czymś takim, a co za tym idzie, możesz mieć duży problem wogóle znaleźć sterowniki.
Compal to firma, która robi na Tajwanie podzespoły do laptopów oraz składa niektóre modele na zamówienie dla Toshiby, HP, Lenovo.
Swego czasu hitem w Polsce były modele FL90, tzw kadłubki pod auspicjami Intel'a z programu Verified by Intel (VBI) - sprzęty tańsze o podobnych możliwościach co ich drożsi konkurenci. W Polsce skończyło się tym, że firma która to sprowadzała i była gwarantem padła a Intel po prostu się wypiął (tematy nie raz poruszane na szkoleniach).
Najpierw dobrze by było jakbyśmy wiedzieli co tam za płyta główna siedzi, CPU-Z powinien dać radę.


RE: Sterowniki do Kamery w laptopie.! - djp4ko - 01.09.2011 22:30

(01.09.2011 19:22)stingear napisał(a):  Nie w każdej kamerze ta aplikacja działa, więc się nie martw. Dałem tylko w celach testowych. A jak ma się sprawa ze sterownikami w DriverMax? Płyty z driverami pod Vistę nie posiadasz czasem? Jeśli tak, to na niej masz odpowiednie sterowniki. Daj screen z Menadżera urządzeń z rozwiniętym apletem "Urządzenia do obrazowania". Jaki to producent laptopa? To jakaś niemiecka "chińszczyzna"? Pierwszy raz się spotykam z czymś takim, a co za tym idzie, możesz mieć duży problem wogóle znaleźć sterowniki. Tak jak wcześniej pisałem, DriverMax. Jeśli on nie pomoże, to nic już nie pomoże.

Proszę screena


RE: Sterowniki do Kamery w laptopie.! - stingear - 02.09.2011 18:41

Wg screena masz zainstalowaną kamerę, bo widnieje pozycja "Urządzenie do obrazowania". Jeżeli rozwiniesz tą pozycję, to zobaczysz, że kamera jest zainstalowana poprawnie. Problem natomiast leży po stronie braku sterownika do czytnika linii papilarnych. Sprawdź kamerę np w Skype.
[attachment=3210]


RE: Sterowniki do Kamery w laptopie.! - djp4ko - 03.09.2011 19:06

(02.09.2011 18:41)stingear napisał(a):  Wg screena masz zainstalowaną kamerę, bo widnieje pozycja "Urządzenie do obrazowania". Jeżeli rozwiniesz tą pozycję, to zobaczysz, że kamera jest zainstalowana poprawnie. Problem natomiast leży po stronie braku sterownika do czytnika linii papilarnych. Sprawdź kamerę np w Skype.

Próbowałem na skype i innym portalu ale nie pokazuje obrazu. Proszę o screena z rozwiniętym Urządzeniem do obrazowania.


RE: Sterowniki do Kamery w laptopie.! - aneta7 - 03.09.2011 21:23

(01.09.2011 15:07)djp4ko napisał(a):  Witam. Posiadam Laptopa "Compal HLB2". Nie mam pojęcia jakie sterowniki zainstalować do wbudowanej kamerki w laptopie web cam. Jest w stanie ktoś mi pomóc?Uśmiechnięty

(03.09.2011 19:06)djp4ko napisał(a):  
(02.09.2011 18:41)stingear napisał(a):  Wg screena masz zainstalowaną kamerę, bo widnieje pozycja "Urządzenie do obrazowania". Jeżeli rozwiniesz tą pozycję, to zobaczysz, że kamera jest zainstalowana poprawnie. Problem natomiast leży po stronie braku sterownika do czytnika linii papilarnych. Sprawdź kamerę np w Skype.

Próbowałem na skype i innym portalu ale nie pokazuje obrazu. Proszę o screena z rozwiniętym Urządzeniem do obrazowania.



RE: Sterowniki do Kamery w laptopie.! - thermalfake - 03.09.2011 22:19

Wszystkie sterowniki do tego modelu masz pod tym linkiem (trochę się naszukałem)
ftp://65.106.72.164/Notebook/Compal/HLBX/Driver/HLB2_WIN7_32%2864-Bit%29/
Natomiast jeśli chodzi o sterownik kamery - pisze w linku aby użyć natywnego sterownika (podejrzewam, że domyślny). Ewentualnie aktualizacjia z windows update. Przydałby się identyfikator tego sprzętu - ppm na właściwości, zakładka Szczegóły, pole identyfikatory sprzętowe.
System masz czysty dopiero co po instalacji ?


RE: Sterowniki do Kamery w laptopie.! - djp4ko - 04.09.2011 19:20

(03.09.2011 22:19)thermalfake napisał(a):  Wszystkie sterowniki do tego modelu masz pod tym linkiem (trochę się naszukałem)
ftp://65.106.72.164/Notebook/Compal/HLBX/Driver/HLB2_WIN7_32%2864-Bit%29/
Natomiast jeśli chodzi o sterownik kamery - pisze w linku aby użyć natywnego sterownika (podejrzewam, że domyślny). Ewentualnie aktualizacjia z Windows update. Przydałby się identyfikator tego sprzętu - ppm na właściwości, zakładka Szczegóły, pole identyfikatory sprzętowe.
System masz czysty dopiero co po instalacji ?

Robiony format pół roku temu ostatnio był. Ale mam wszystko wypakować i zainstalować?