Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 64 bit- brak internetu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Windows 7 64 bit- brak internetu (/windows-7-64-bit-brak-internetu-18359-t)



Windows 7 64 bit- brak internetu - Milettus - 01.09.2011 13:13

Witam przeglądałem cały internet i nie znalazłem nic co by mi pomogło.

Otóż problem leży w tym że posiadam router Pentagram Cerberus 802.11g i komputer z systemem Windows 7 professional 64bit.

Internet jest 10 mb od TP chodził przez miesiąc dobrze ale ostatnio nie chce się połączyć wogole .Zmieniałem wszelkie możliwe opcje w routerze i nic teraz mam wpięty stary modem sagema i zamiast prędkości 10 mam ledwo 1 mb. Próbowałem router na drugim komputerze z Windows 7 i to samo .Dawniej na win XP chodził dobrze nie wiem już co zrobić dodam ze sterowniki od karty sieciowej są aktualne router się niby łączy pokazuje w ustawieniach ale brakuje sygnału wybierania PPP.


RE: Windows 7 64bit problem z internetem - thermalfake - 01.09.2011 19:55

Który to model Pentagrama Cerberusa ?
Jak wejdziesz w konfigurację routera przez www na zakładkę Status to pokaże się mniej więcej coś takiego:

[Obrazek: 9.jpg]


Zrób print screen'a i pokaż jak u ciebie wygląda - szczególnie parametry szumów modulacja (możesz się bować np g.lite czy g.dmt)
Raczej nie jest to wina systemu tylko awarii na linii abonenckiej lub konfiguracji routera albo jego awarii.


RE: Windows 7 64bit problem z internetem - Milettus - 01.09.2011 22:11

Teraz mam problem, że wogóle nie mogę wejść w ustawienia routera a model to: http://www.agito.pl/routery-i-modemy/pentagram-cerberus-adsl2-wi-fi-802.11g-plus.749.37579.html kilka godzin temu jeszcze w takowe ustawienia mogłem wejść po wpisaniu adresu ip u mnie to jest :192.168.1.254 jednak teraz nic nie mogę się połączyć reset też nie pomaga . Router był skonfigurowany i działa poprawnie miesiąc pod Windows 7 a linia jest dobra bo wczoraj nawet byli z TP i sprawdzali i na ich komputerze i routerze TP linka wszystko działa poprawnie


RE: Windows 7 64 bit- brak internetu - slesh1984 - 02.09.2011 09:43

Może taka sugestia jeśli resetowałeś router po przez wciśniecie guzika reset zgodnie z instrukcją obsługi to router wrócił do ustawień fabrycznych trzeba go ponownie skonfigurować. Jeśli nadal będziesz miał niski transfer zadzwoń na tp sa . To była pierwsza sprawa druga jeśli drugi raz ci się to przydarzy to dzwoń pierw na tp sa bo oni często to robią że obniżają transfer, a po trzecie skąd jesteś że masz 10Mb/s od tp sa <wow> niewiarygodne.


RE: Windows 7 64 bit- brak internetu - thermalfake - 02.09.2011 16:04

Ja mogę mieć około 20Mbit/s i to w mieście liczącym niecałe 200tys mieszkańców.


RE: Windows 7 64 bit- brak internetu - Milettus - 02.09.2011 20:37

heh mieszkam na Podkarpaciu ale miasteczko ma około 15tys mieszkańców hehe wiec 10 mb mogę mieć i od marca było ładnie wszystko aż do tej pory . Dostałem dziś inny router pentagram starszy model bez WIFI i tylko ADSL ale powinien sie połączyć a tu nic z tym także nie mogę się wogole połączyć ani na XP ani na Win 7. a jeszcze kilka dni temu wszystko działało ładnie a panowie od TP nic mi nie pomogą bo jak przyjechali sprawdzili sygnał na swoim TP linku i mieli ponad 10 mb wiec chyba zostaje mi zmiana routera na inny mam pecha do pentagramów z obu ani jeden nie działa.Może kupię jutro nowy router i zobaczę czy coś zdziałam


RE: Windows 7 64 bit- brak internetu - Milettus - 06.09.2011 20:26

Pomoze ktos ? mam aktualnie podłączonego sagema fast 800 ale predkosc jest ledwo 1mb a na XP 10 a router nie działa na XP tak samo jak na Windows 7


RE: Windows 7 64 bit- brak internetu - thermalfake - 06.09.2011 22:45

Akurat Pentagramy mają dość czułe te modemy na szumy w sygnale i dobrze sobie radzą, albo on jest po prostu walnięty albo trzeba mu dobrać odpowiednią konfigurację modulację (g.lite/g.dmt)
Sprawdziłeś połączenie z routera na jakimkolwiek czystym systemie ?

Cytat:Pomoze ktos ? mam aktualnie podłączonego sagema fast 800 ale predkosc jest ledwo 1mb a na XP 10 a router nie działa na XP tak samo jak na Windows 7

http://windows7forum.pl/wolny-internet-na-systemie-windows-7-rozwiazany-t-9897.html#pid57085


RE: Windows 7 64 bit- brak internetu - Milettus - 07.09.2011 13:48

Tak mam stary komputer z Windowsem XP i tma router też nie działa chodzi o to że nie mogę wejść wogóle w ustawienia poprzez ip:192.168.1.254 bo takie ip mam przypisane do swojego routera wogóle nie mogę zmienic ustawien a oprócz cerberusa nie mam innego routera żeby sprawdzić linię tylko tego sagema 800 na XP wyciąga 5 mb a na Windows 7 ledwo 1 ale i tak na routerze zawsze miałem 10 nawet na Windows 7 działał jakis miesiac