Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Nagle brak dźwięku w słuchawkach i głośnikach (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Nagle brak dźwięku w słuchawkach i głośnikach (rozwiązany) (/nagle-brak-dzwieku-w-sluchawkach-i-glosnikach-rozwiazany-18318-t)



Nagle brak dźwięku w słuchawkach i głośnikach (rozwiązany) - Faker196 - 29.08.2011 22:57

Witam!
Mam problem, ponieważ grałem sobie, a tu nagle pisk w słuchawkach i komputer sam się zresetował. Po czym, ani w słuchawkach, ani w głośnikach nie było dźwięku. Kumpel mi powiedział, że może to być od sterowników. Dodam, że komputer nie wykrywa mi nagle urządzeń audio. Czy wiecie dlaczego?


RE: Nagle brak dźwięku w słuchawkach i głośnikach - peciaq - 30.08.2011 01:12

Powodów może być wiele. Może być sprzętowa usterka, np. szarpnięty kabel napsuł coś w gniazdku płyty głównej. Może być zakurzony sprzęt powodujący spięcie. Tu radzę odkurzyć porządnie kompa, odłączając wcześniej wszystko a potem porządnie rzetelnie podłączyć. Wtedy test czy działa.
Następny krok to sprawdzenie a najlepiej od razu aktualizacja bądź reinstalacja sterowników. Wcześniej odinstaluj obecne programem Revo Uninstaller. Teraz przeczyszczenie kompa programem CCleaner, reset sprzętu. Potem na stronie Realtek pobierasz odpowiednie sterowniki dźwiękowe i instalujesz je. Test czy działa.


RE: Nagle brak dźwięku w słuchawkach i głośnikach - Faker196 - 30.08.2011 12:46

Dzięki za pomoc!
Już myślałem, że karta dźwiękowa się spaliła chcąc to sprawdzić odłączyłem kompa i tam po oglądałem, trochę kurzu zebrałem, docisnąłem wszystko, sprawdzam i działa!!


RE: Nagle brak dźwięku w słuchawkach i głośnikach - peciaq - 30.08.2011 13:05

Proszę bardzo.
Temat mogę zamknąć?


RE: Nagle brak dźwięku w słuchawkach i głośnikach - Faker196 - 30.08.2011 22:03

Tak....